Etiketa: pfizer

“Më erdhi në New York, i hapa dyert në kohë pandemie!’”, shefi i Pfizer flet për takimin me Ramën.
Albert Bourla, shefi i kompanisë Pfizer që ndodhet në Shqipëri për të parë nga afër kushtet e ruajtjes së vaksinave ka folur para mediave duke treguar detaje nga takimi që pati me kryeministri...
Shefi i Pfizer viziton pikën e vaksinimit në Arenën Kombëtare, ‘shumë të rinj vaksinohen’, kjo i bën përshtypje
Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë pritur shefin e Pfizer Albert Bourla për të vizituar një pikë qendrore vaksinimi.  Ata ishin në arenën ...
Rama dhe Manastirliu mikpresin shefin e Pfizer: 500 mijë vaksina brenda tetorit
“500 mijë doza vaksine Pfizer do të mbërrijnë në Shqipëri brenda muajit tetor”. Kështu ka bërë me dije kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga qendra e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, k...
Vaksina, telash i madh për Pfizer dhe Moderna: gjashtë muaj më pas, sa ka rënë efikasiteti
  Disa studime kanë gjetur se ne harkun e gjashtë muajve efektiviteti i vaksinave mRna është më i dobët. Sidoqoftë, një premisë është e domosdoshme: flitet për efektivitet në frenimin e in...
Kush pyeti nga vjen vaksina?! Të parat mbërritën nga kompania Pfizer
Kompania Pfizer ka sjellë vaksinat e para anti-COVID-19 në Shqipëri. Ato kanë mbërritur në vendin tonë përmes aeroportit të Rinasit. Dozat e para të vaksinave nga Pfizer, vijnë në Shqipëri nga Gje...
Dokumente të vaksinave Pfizer të hakëruara nga sulmuesit kibernetikë në Agjencinë e Barnave të BE-së
JACK MONTGOMERY   Dokumentet e Agjencisë Evropiane të Barnave për vaksinën Pfizer / BioNTech janë hakuar nga sulmuesit kibernetikë. "Sot, ne u informuam nga Agjencia Evropiane e Barn...
Rama takon kreun e “Pfizer”: ‘Ambicia jonë, brenda shkurtit të nisë vaksinimi!’
Kryeministri Rama ka publikuar një foto me drejtorin e Përgjithshëm të Kompanisë Pfizer, e cila ka prodhuar vaksinën e parë të koronavirusit me efikasitet 95%. “Takimi pozitiv me bosin e Pfeize...