Etiketa: pogradec

Pogradec/ Policia kap “Lilin e Rushkës’ dhe 3 bashkëpunëtorët, atentati i dytë ndaj hotelit në Tushemisht
Arrestohen autorët e sulmit me armë më 1 dhe 8 gusht 2020 në Hotel Voloreka në Tushemisht të Pogradecit. Në pranga ka përfunduar Ilir Berberi, i njohur dhe si “Lili i Rushkës”, i cili është dhe or...
Kush qëlloi me armë zjarri në një hotel në Tushemisht ku u thyen xhama dritaresh dhe u dëmtuan makina? Policia jep disa detaje.
Të shtënat me armë zjarri në drejtim të një hoteli, kanë zgjuar të tmerruar banorët dhe pushuesit në Tushemisht këtë të shtunë. Sipas pronarit të hotelit, kjo është hera e dytë pas disa ditësh...
Si në filma ‘Western’ në Qafë Thanë, trafikantët betejë mes grupeve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri
Qe ne ora 5 te mengjesit Pogradeci, sidomos zona turistike e Tushemishtit, eshte zgjuar nga beteja me arme zjarri mes gruoeve te trafikanteve te droges. Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe k...
44-vjeçari nga Pogradeci që i preu kokën nënës/ Çfarë postonte në facebook? Nga fotot me Dua Lipën, Ilir Metën tek mesazhet për dashurinë
Vrasja makabër që u shënua  dje në Pogradec, ku një 44-vjeçar me probleme mendore ka masakruar me thikë nënë e tij në fshatin Buçimas, tronditi jo pak opinionin publik. Autori Olsi Çekiçi që ...
Horror në Pogradec/ 44-vjeçari me probleme mendore i pret kokën me thikë nënës! Autori: Nuk pendohem …
Një ngjarje horror ka ndodhur ditën e sotme në Pogradec, ku një 44-vjeçar me probleme mendore ka masakruar me thikë nënë e tij në fshatin Buçimas.  Gjithçka ka nisur nga një konflikt verbal, ...
Pogradec/ Kati i pestë i një pallati, në flakë; digjen tetë apartamente, plagoset një zjarrfikës.
Në një pallat pesë kate me shtesë, në Pogradec, ku jetonte edhe një nga ish kryetaret e Bashkisë, është përfshirë në flakë këtë ditë të ftohte dimri. Zjarri ka rënë në katin e fundit, teksa çat...
Nënë e bijë (35 dhe 9) mbytën në rezervuarin e Alarupit
Ngjarja e dhimbshme ka ndodhur sot, kur vajza 9 vjeç ka rrëshqitur në një rezervuar dhe nëna është hedhur në ujëra për ta shpëtuar, por kanë humbur jetën nënë e bijë. Policia ka dalë me një kom...
Kryeministri Rama në Pogradec: ‘Zgjedhjet e 30 qershorit nuk i luan as top as burri i fallxhores’.
Kryeministri Edi Rama ka vazhduar fushatën, dhe qyteti i radhës është Pogradeci. Ai është shprehur se kryetari aktual i bashkisë Eduart Kapri (i zgjedhur nga PD-ja) është një derdimen që e ka mend...
Dështon tentativa e PD-LSI për të penguar me forcë rrugën e kryeministrit për në Pogradec.
Militantët e opozitës kanë pritur sërish me protesta kryeministrin Edi Rama, i cili po vijon takimet elektorale në juglindje të vendit. Protestuesit  dhe simpatizantët ishin të shoqëruar edhe nga ...
I FUNDIT/ Ilir Meta, president: ‘Jam gati të sakrifikohem si Salvador Allende… Lë mandatin’ për krizën
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar nga Pogradeci ku ndodhet për një ditë pushimi ndryshe, se është gati ‘të lërë mandatin’ në lidhje me krizën politike ku është përfshirë vendi, sipas ...
Faqja 1 prej 212