Etiketa: politika

POLITIKA NË KRIZË: THËRRET NË NDIHMË TRAFIKANTË, BURGAXHINJ, MASHTRUES, TË MARRË…
-Prokuroria sekuestron provën e fundit në zyrat e PD- Pak orë pasi deputeti i PD-së, Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku shfaqej Alfed Alizoti duke folur për rastin “Bab...
Sexi & Politika
Nga: Anila Rezhda, shkrimtare/ Sexi eshte politike me vete dhe politika ushtrohet sikur ben sex. Politika eshte nje etje shpirti per pushtet - pushtoj. Askush i gjykuar nga ata qe duan te jen...
Politikanëve iu interesojnë paratë e mafies; me to blejnë klientët/ Die Welt
Deklaratë e Nicola Gratteri,  prokuror i anti- mafias  italiane me qendër në Kalabri. (Marrë nga gazeta gjermane ‘Die Welt’/ Nicola Gratter ka pohuar për gazetën gjermane ‘Die Welt’ se klani maf...
MOS SHIKONI ËNDRRA ME MARINSA AMERIKANË
  Nga: Astrit Patozi/Fb Mos prisni që ambasadori Lu të flasë edhe për Rigertën e Rubikut për të kuptuar nga anon e drejta e debateve tona të marra. Por, po ashtu, mos shikoni ëndrra me m...
Nard Ndoka “pikturon” më mirë se Rama; politikën si fushë sporti
  Marrë nga Facebook/ Rama-Meta, 'tërheqje litari', si dy politikane qe presin te përfitojnë nga gabimet e tjetrit! Rama e ka tërhequr Metën disa herë edhe drejt greminës, por gjithmonë ...