Etiketa: porja

I nxehti përvëlues mbërthen vendin/ Lajda Porja: Na pret një javë më e nxehtë!
Meteorologia Lajda Porja, nga MeteoAlb në një panoramë të parashikimit të motit për javën bën me dije se temperaturat do të rriten ndjeshëm.  Ditën e hënë dhe të martë nuk parashikohen rrebeshet ...
I nxehti afrikan, ditë ‘ferri’ deri të premten. Termometri do shënojë deri në 43 gradë!
Duke filluar nga dita e sotme e deri të premten, duket se na presin ditë 'ferri', sa i takon temperaturave të larta. Meteorologia Lajda Porja, në një lidhje me Skype për Report Tv, bën me dije se ...
Porja: Në korrik do të kemi temperatura të përballueshme.
Lajda Porja, drejtuesja e Zyrës Operacionale MeteoAlb ka folur për valën e të nxehtit që ka përfshirë Shqipërinë dhe për ditët e freskëta që pritet të vijnë. Porja tha se epiqendra e që është g...
Nëse Porja ka të drejtë, deri në prill kemi dimër…
Sinoptikaja  e njohur Tanja Porja ka deklaruar për mediat se cikloni që do të perfshijë një zonë të Mesdheut nuk do të preke Shqipërinë. Ndërkohë sinoptikajnia tanja Porja ka deklaruar për neës 24...
Reshjet/ Na presin orë më të vështira, rreziku kalon nga Veriu drejt Jugut: Meteorologia
Pas mesnatës së sotme do të përballemi me reshje shumë më të dendura- ka paralajmëruar meteorologjia Lajla Porja e Meteoalb. Të paktën deri në ora 5 të mbasdites së nesërme rreziku i përmbytjeve d...