Etiketa: ramush-haradinaj

Pse Ramush Haradinaj fshihet në takimin me Monikën, takohen në Gjirin e Lalëzit, por thonë ‘në Durrës’.
(Foto e Ramushit dhe Monikes ne Gjirin e Lalezit, por ky thote se eshte ne Durres) KOMENT/ Ramush Haradinaj, ish kreyeminister i Kosoves, ndodhet ne Gjirin e Lalezit per fundjave, por nu...
Rama dorëzon padinë 30 faqe kundër Haradinajt për shpifje.
Ashtu siç paralajmëroi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Kreu i ekzekutivit shqiptar, ka ngr...
Haradinaj e pranon humbjen, por nuk do koalicion me VV-në, e quan Kurtin mashtrues
-Sipas Koha Ditore- Partia e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, e ka pranuar humbjen në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kreu i AAK-së ka thënë se do të jenë në opozitë dhe se n...
Dallimi: Ja ku jeton Angela Merkel dhe ja ku jeton Ramush Haradinaj. FOTO.
Është gruaja më e fuqishme në botë, mirëpo nuk është e dhënë pas luksit dhe markave të shtrenjta. Bëhet fjalë për kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila jo rrallëherë është vënë në fokus të ...
Ra Ramushi e u pamë!
  Frrok Çupi/ Nuk e di çfarë ka bërë Ramush Haradinaj në luftë, as mundem, as dua të di. Lufta ishte luftë dhe në luftë nuk ka engjëj. Bota sot është e përfshirë në luftë...  Di vetëm një g...
Ramush Haradinaj arrestohet në Francë. Reagojnë politikanët shqiptarë
  (FOTO: Ramush Haradinaj me të shoqen në Prishtinë- Foto Arkiv)/ Televizioni evropian Euronews ka raportuar për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. Ai është arrestuar n...
Deri tani vetëm Ramush Haradinaj ka dënuar terrorin e mbrëmshëm në Stamboll
  (FOTO: Ramush Haradinaj) Megjithëse, jo vetëm Turqia, por edhe mbarë opinioni botëror u trondit mga gjakderdhja me bomba dhe armë në Stamboll, deri tani askush tjetër nuk ka thënë një...