Etiketa: refugjatet

Kryeministri Rama shpall se në Shqipëri “nuk do të ketë” kamp refugjatësh.
Kryeministri  Edi Rama pas samitit të BE mbi krizën e refugjatëve, ka njoftuar se BE nuk ka asnjë plan për kamp refugjatësh në Shqipëri. Ai ka postuar një status në llogarinë e tij në facebook ...
Qendra për refugjatë në Shqipëri? Askush nuk di të vërtetën- kjo është më e keqja
-Analizë nga radio gjermane “Deutsche Welle”- Kancelari austriak Sebastian Kurz ishte i pari që e hodhi idenë e hapjes në Shqipëri të qendrave për migrantë të parregullt pa të drejtë azili në B...
Një refugjatpritëse për ‘ministrin’ Hodaj
  Nga: Ylli Dylgjeri  Deklarata e z. Hodajt, një rrufe pa të vdekur Ajo që ndodhi në Kongo disa vjet më parë, shkon përtej çdo lloj imagjinate. Gjatë një ndeshje mes Bena Tshadit dhe Bas...
Angelina Jolie denoncon fatin e refugjatëve sirianë në një fjalim therës
  E dërguar e posaçme e Komisariatit të Lartë të OKB-së për refugjatët (HCR) në Jordani, Angelina Jolie, ka denoncuar sërish të premten e kaluar inaktivitetin e bashkësisë ndërkombëtare pë...
NATO ne patrullim nga fluksi i emigracionit
NATO eshte gati te patrulloje ne Detin Egje per te frenuar trafikun njerezor nga Turqia ne Greqi.Sipas Agjencisë së OKB-së për Refugjatët, rreth 75 mijë emigrantë dhe refugjatë kanë mbërritur tash...