Etiketa: renea

A duhej ekzekutuar Lefter Zhidri që terrorizoi Elbasanin, qëlloi mbi policinë dhe plagosi dy qytetarë?
(FOTO: Shenjat e plumbave të lëshuara nga 71 vjeçari në mburojën antiplumb të forcave RENEA) Kjo ështe pyetja qe shhtrohet tani pasi forcat RENEA kanë eksekutuar 71 vjeçarin qe mbajti nen t...
FNSH dhe Renea “blindojnë” vendin/ Arrestohen 22 persona, sekuestrohen 203 kg lëndë narkotike
Pas vrasjeve të ndodhura gjatë javës së kaluar, Policia e Shtetit ka nxjerrë në të gjithë vendin 86 pika kontrolli në vijim të zbatimit të detyrave të përcaktuara nga plani i masave për mbajtjen n...
Helikopteri i FA mbërrin në Theth; efektivi i RENEA-s po fluturon drejt Tiranës
  Sot paradite, një efektiv i RENEA-s ka rënë nga lartësitë në një zonë shkëmbore të Thethit, dhe është dëmtuar rëndë. Fatmirësisht kanë qenë banorët e zonës që janë kujdesur derisa ka mbër...
Në Dukagjin bie nga lartësia efektivi i RENEA-s; pritet helikopteri.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Dukagjin; një efektiv i RENEA-s ka rënë në një greminë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pak kohë më parë në malin e Zorgjit, një zonë shumë e thyer. Gazetari...
Gjendet trupi i pajetë i 12 vjeçarit të mbytur në Farkë
  Palombarët e RENEA-s kanë gjetur trupin e pajetë të 12-vjeçarit, i cili u mbyt sot në liqenin e Farkës. "Rreth orës 14:25, jemi njoftuar se tek Diga e Liqenit në Farkë është mbytur një fë...