Etiketa: rinas

Në policinë e Rinasit ka ‘infeksion’ kriminal; arrestohen dy policët e parë.
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (ShÇBA) ka vënë në pranga dy punonjës policie. Bëhet e ditur se të arrestuarit janë punonjësit e policisë Almir Doda dhe Edmond Llaçini. Të arrestu...
Një pilot i dehur, denoncohet nga kolegu dhe ndalohet në Rinas. Po tjetri që nuk denoncohet?
Prej kohësh dihet se pasagjerët e avionëve janë të rrezikuar nga aventurat e pilotëve, ose faktorë të tjerë. Por kësaj here kjo u vërtetua edhe në Rinas. Një pilot i dehur zbritet nga kabina e ...
Sot, sa ka zbardhur dita, gjashtë të plagosur gjatë aksidentit në Rinas
Gjashtë persona janë plagosur në orët e para të mëngjesit si pasojë e një aksidenti në rrugën e Rinasit në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06.40 minuta ku tre mjete janë përplasur me njër...
Të rinjtë e LSI protestojnë edhe në Rinas; pengojnë Ramën të udhëtojë për Bruksel
Të rinjtë LSI, pasi ka mbaruar seanca plenare Parlamentare për zgjedhjen e Prokurores së përkohshme- [ermes protestave të opozitës, - i janë drejtuar aeroportit të Rinas ku kryeministri Rama prite...
Kush do t’i përdorte në Britani armët e Tiranës? ‘Daily Mail’ hedh dyshime mbi organizata terroriste. VIDEO
  Para pak ditësh mediat shqiptare njoftuan për një transportim armësh përmes aeroportit të Rinasit. Destinacioni i tyre ishte Britania. Sot është zbuluar edhe emri i njeriut që drejtonte ...
Në Rinas kapen armë të dërguara me postë/ Policia.
Punonjësit e kompanisë "ICTS" në aeroportin e Rinasit janë befasuar kur gjatë skanimit të disa pakove të një kompanie të postës së shpejtë, kanë konstatuar pjesë armësh luftarake. Burime nga po...
Në Rinas janë plagosur ‘disa persona’, por askush nuk thotë ‘sa?’
Prej më shumë se një orë mediat po transmetojnë lajmin se nga një përplasje makinash në rrugën drejt Rinasit, janë plagosur ‘disa persona’. Por Policia nuk po informon sa persona janë plagosur dhe...
Bashën e presin mijëra simpatizantë në Rinas pas takimit me Trump
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbërritur në Tiranë pas vizitës në SHBA, ku edhe ka zhvilluar një takim me presidentin Donald Trump. Basha ka zbritur në Rinas në orës 12:50 minuta, ndërsa për ta ...
Pse bllokohet sot ‘Rinasi’? Një stërvitje ‘europiane’ kundër lëndëve kimike
Në këtë orë rruga që të çon në Rinas sapo është bllokuar dhe pikërisht në segmentitn përballë Univesritetit “EPOKA”. Ministria e Brendshme që ka bllokuar rrugën, ka lëshuar një njoftim mbi arsy...
Senatori Amerikan, John McCain, sapo mbërriti në Rinas.
Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain ka mbërritur sot në  kuadër të një vizite zyrtare në Shqipëri. Lajmin e mbërritjes së zyrtarit amerikan e  bëri...
Faqja 1 prej 212