Etiketa: roth

Lajm i mirë në kohë të zymta! – Ministrat e BE-së thonë “Po“ për negociatat
Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të martën në mesditë që të japë dritën e gjelbër për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.  Këtë ...
Roth: Bundestagu nuk i ka vënë kushte Shqipërisë
Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth, thotë në intervistë për DW, se kërkesat e miratuara nga Bundestagu për Shqipërinë nuk janë kushte. “Bundestagu Gjerman nuk mund të formulojë kushte. ...
Ministri gjerman për Evropën: ‘E doni, s’ e doni Shqipërinë, të mbështetemi në fakte’
Ministri i Shtetit për Europën i Gjermanisë, Michael Roth ka reaguar sërish në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE. Duke mbështetur çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në, Roth shprehe...
A pritet hapja e negociatave? Ministri gjerman Roth: ‘Sjellja e opozitës nuk mund të mbulojë atë që ka arritur Shqipëria’
Ministër për Evropën në Ministrinë e Jashtme Gjermane Michael Roth në një shkrim për mediet gjermane ka komentuar situatën në Ballkan. Duke u ndalur tek Shqipëri, Roth ka dënuar sjelljen e opozitë...
Ministri gjerman, Roth: “Opozita po fshin rrugën e gjatë të Shqipërisë për në BE”. ‘Der Spiegel’
-Në qoftë se ne lemë një vakum në Ballkanin Perëndimor, forcimi i shtetit te se drejtës dhe demokracitë e tyre, do te ndahen me vendet si: Kina, Rusia, Turqia/ Roth-. “Protestat janë një çështj...
Roth, sekretar shteti në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë: ‘Opozita ka bojkotuar Demokracinë!’
Intervistë me Deutsche Welle/ Deutsche Welle: Ministër i Shtetit Roth, ju u takuat për herë të parë me Z. Cakaj, në rolin e tij si ministër i jashtëm i Shqipërisë në detyrë. Cilat ishin përshty...
Thonë se Philipe Roth ka vdekur… Me siguri është e gënjeshtërt…
-Është tronditur bota e letërsisë, e artit, e gazetarisë dhe e lexuesve nga vdekja e shkrimtarit amerikan Philipe Roth-   “Të hidhëruar dhe të mallëngjyer…” Kështu shprehet bota letrare...