Etiketa: rusi

Avioni MH17, i rrëzuar mbi Ukrainë, është goditur nga raketa “që i përket brigadave Ruse”.
Raketa që rrëzoi avionin e “Malaysia Airlines” mbi Ukrainë në vitin 2014 i përket brigadave Ruse, thanë hetuesit ndërkombëtarë. Ekipi i drejtuar nga Holandezët thotë se raketa erdhi nga brigada...
Ballkani Perëndimor e ka futur veten në darën Turqi- Rusi- Kinë. Nuk pritet anëtarësim në BE
Nga: Zëri i Amerikës/ Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk mund të presin një rrugë të shpejtë anëtarësimi. Por vonesat ...
Ironia: Kudo në Mitrovicë flamuj rus dhe foto të Putin me rastin e Ditës së Europës. FOTO
Sot është 9 Maji dhe të gjithë aspirantët e satelitët e BE, siç është edhe Kosova, bëjnë sikur festojnë Ditën e Europës. Por sot, në ditën kur Kosova po feston Ditën e Evropës, në veri të Mitro...
Parlamenti Rus aprovon Dimitry Medvedev si kryeministër i Rusisë.
Dhoma e Ulët e Parlamentit Rus ka aprovuar aleatin për një kohë të gjatë të Vladimir Putin,  kryeministrin aktual Dmitry Medvedev si kryetar i kabinetit për një mandat të ri, dhe pse opozita e maj...
Vladimir Putin betohet si President i Rusisë për herë të katërt, edhe për gjashtë vjet të tjerë. VIDEO
Vladimir Putin është betuar të hënën edhe për gjashtë vjet si president i Rusisë, me një rëne të vogël të mbështetjes popullore dhe me një kosto për shkak të konfrontimit me Perëndimin, me një eko...
Demokratët ngrenë padi ndaj Rusisë, presidentit Trump dhe Wikileaks.
Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara po ngre padi kundër Rusisë, fushatës zgjedhore të Trump dhe kundër Wikileaks. Dosja që po përgatisin Demokratët do të përmbajë konsperacionin për dëmtimin...
Rusia ndaj SHBA: Nëse nisni sulmin ajror mbi Siri, kjo shkakton luftë mes dy vendeve tona!
Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se nëse nisin sulmet ajrore mbi Siri, atëherë kjo do të hapë luftën mes dy vendeve. “Prioriteti imediat është të shmangim rrezikun e luftës”, tha amba...
Trump kërcënon: ‘Përgatitu Rusi…, raketat po vijnë!’
"Ju nuk duhet të jeni partner me një Kafshë që vret popullin e tij me gaz dhe kënaqet duke e bërë atë!" tha Presidenti Trump në Twitter. Pasi ambasadori i Rusisë në Liban tha se forcat ruse do të s...
Rusia paralajmëron Shtetet e Bashkuara mbi aksionin e mundhshëm ushtarak mbi Siri
Rusia i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shmangë ndërmarrjen e veprimeve ushtarake në përgjigje të sulmit kimik në Siri. "Edhe një herë dua t'ju kërkoj me ngulm të përmbaheni ndaj pl...
Shtetet e Bashkuara dënon oligarkët- aleatë kyç të Putin për “aktivitete malign” në mbarë botën
Shtetet e Bashkuara ka imponuar sanksione mbi shtatë oligarkë rus dhe 17 zyrtarë të lartë të qeverisë, me akuzën ndaj tyre të "aktiviteteve malin në gjithë globin". Dymbëdhjetë kompani në pronë...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »