Etiketa: sarande

Në 30 qershor do të ketë zgjedhje në gjithë Shqipërinë/ Kryeministri
Kryeministri Edi Rama nga Finiqi i Sarandës ka thënë se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. “Në 30 qershor zgjedhjet do bëhen në gjithë territorin e Shqipërisë. Përpjekja për të krijuar konfl...
Rama: ‘Kjo është fushata e vetme ku kundërshtari nuk del përballë, por ka qëllim të rrëzojë zgjedhjet!’
Kryeministri Edi Rama ka vijuar takimin elektoral për zgjedhjet lokale 30 qershorit në qytetin e Sarandës, ndërsa hodhi akuza ndaj Partisë Demokratike. Ai tha se PD-ja nga një parti që lindi për s...
Prokurori që ka fshehur pasurinë kërcënon KPK-në: “Do t’ju çoj në burg!’.
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), vendosi sot të shkarkojë nga detyra kreun e Prokurorisë në Sarandë, Edison Ademi. Në seancën dëgjimore, zhvilluar më 5 prill, ILDKPI konstatoi se prokuror...
Jahti gjigant, më i madhi në botë, ankoron në Sarandë, reagon edhe kryeministri Rama. FOTO+VIDEO/
SARANDE- Ky që ka ankoruar sot në Sarandë, padyshim ai mund të konsiderohet si një nga jahtet më të mëdhenj në botë. Bëhet fjalë për Sailing Yacht A, i cili ka ankoruar në portin e Sarandës. “B...
Moti me shi dhe erë: Në Sarandë dhe Durrës pezullohen udhëtimet detare.
Që gjatë natës moti me shira të dendura dhe erëra kanë krijuar një situatë bllokimi në rrugët tokësore dhe në rrugët detare. Vetë kryeqyteti është ‘paralizuar’ në disa segmente ku dendësia e autom...
320 milionë lekë dëm shtetit , gjykata e Sarandës e pushoi çështjen e kryetares së Bashkisë.
Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka, është kallëzuar penalisht nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për “shpërdorim detyre”. Dëmi i konstatuar nga KLSH në buxhetin e shtetit arrin në vle...
Lufte me arme zjarri ne nje lokal ne ora 03:00 ne Sarande, tre te plagosur
  Pa ardhur ende mengjesi, ne ora 03.00, te shtena me arme zjaerri kane gjuar nje pjese te Sarandes. Te shtenat me arme kane ndodhur ne nje lokal nate. Mesohet se tre vete jane plagosur ...
Tërmet gjatë natës në Sarandë dhe Gjirokastër, panik mes turistëve dhe banorëve
Lëkundje tërmeti u shënuan në orët e para të mëngjesit në Gjirokastër dhe Sarandë. Tërmeti ka rënë sot, në orën 02:22 të mëngjesit dhe epiqendra e tij ka qenë në Frashtan të Gjirokastrës. Si...
Mahnitëse/ Monte Kristo në Sarandë: Ambasada e SHBA publikon foto nga thesari që gjendet në botën nënujore.
Nuk është as Monte Kristo, as i riu Edmond Dantes që për një sekondë bëhet më i pasuri i kohës. Fantazia e Aleksandër Dumasë me romanin “Konti i Monte Kristor’ mbase ka një ngjashmëri, për kohën, ...
Arrestohet drejtoresha e Hipotekës në Sarandë për veprën penale “përfshirje në zgjedhje”.
Është arrestuar në plazhin e Borshit, teksa ndodhej me pushime bashkë me familjen, drejtoresha e Hipotekës së Sarandës, Adriana Shehu- njofton Saranda Web. Tani për tani zonja Shehu ndodhet nën...
Faqja 1 prej 212