Etiketa: shkoder

Ambasadori i Austrisë i shkruan Voltana Ademit: ‘Viti 2019 nuk është 1913!’
Ambasadori austriak Johan Sattler në një postim në Tëitter i ka kthyer përgjigje kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit e cila kërkoi dje që bashkinë ta drejtojë një mision administrimi ndërko...
Një kryetare bashkie kthehet në vitin 1913: ‘Kërkoj marrëveshjen e princ Vidit’ për dorëzimin e detyrës.
Afrimi me dorëzimin e  pushtetit dhe privilegjeve në të gjitha instancat, po shfaq marrëzinë e fundit të pushtetmbajtësve. Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, iu ka drejtuar një letër amb...
Voltana Ademi e Shkodrës procedohet penalisht në gjendje të lirë. ‘Dënim politik’, thotë ajo.
Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi është proceduar penalisht, në gjendje të lirë, për pengim të procesit zgjedhor. “Procedohet Kryetarja Bashkisë Shkodër Voltana Ademi për veprën penal...
Sulmi në KZAZ-në e Vaut të Dejës/ Rama: Dëshpërim i Bashës, Kryemadhit, Metës e Berishës
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas sulmit në KZAZ-në e Vaut të Dejës. “Sulmi mbi KZAZ e Vaut të Dejës është shfaqja e egër e dëshpërimit të L.Bashës, M.Kryemadhit, I.Metës dhe S.Berishës”, ...
Voltana Ademi merr çelësat e Rozafës: Në Shkodër nuk lejoj zgjedhje!
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se në 30 Qershor nuk do të ketë zgjedhje në Shkodër. Ne do të zbatojmë dekretin për ç’dekr...
Zjarr në KZAZ nr 6 të Vaut të Dejës, 3 policë të plagosur/Lleshaj: Ligji do të veprojë
Foto: Njeri nga policet i plagosur rende Është tensionuar situata në bashkinë e Vaut të Dejës, ku mbështetësit e opozitës kanë nisur protestat përballë KZAZ-ve, duke kërkuar lirimin e tyre nga ...
Një shkodrane i shkruan një shkodraneje: ‘Kthe rrugë e dashur. Shkollat nuk janë as të mijat as tuat, Voltanë!’
Ish-zv.kryeministrja Senida Mesi, njëkohësisht deputete e Partisë Socialiste në Shkodër, ka reaguar për mitingun elektoral të zhvilluar dje në këtë qytet dhe për protestën e organizuar nga opozita...
Rama: ‘Opozita si talebanët në Afganistan!’
Kryeministri Edi Rama pasi u prit me protesta nga militantë tw PD- LSI në Lezhë ka arritur në Bashkinë e Vaut të Dejës, ndalesa e parë para se të shkojë në Shkodër. Përpara banorëve Rama tha se...
Rama në Shkodër: ‘Ky Bardh Spahia nuk është si ata të katër…
Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Vaun e Dejës, Shkodër,  arrestimin e ish-deputetit të PD-së, Bardh Spahia, teksa ishte nisur për në emisionin ‘Open’ në Top Channel. Duke bërë një ndarje m...
Johann Sattler: Zgjedhjet e zgjidhin krizën… Shpresa te Drejtësia
Johann Sattler, ambasador i Austrisw, flet nga Shkodra: “I zoti e nxjerr gomarin nga balta. Nuk jemi ne 1912 dhe jemi ne 2019 dhe pergjegjesia eshte totalisht e juaja. Momentet qe po jetojme ja...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »