Etiketa: silva-bino

6 të infektuarit me Delta e kishin bërë vaksinën/ Silva Bino jep detaje cilës kompani i përkisnin vaksinat.
Shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino ka dhënë detaje mbi personat e diagnostifikuar me variantin Delta në Shqipëri, 6 prej të cilëve kanë qenë të vaksinuar. Bino tha se ajo që është e...
“Është rritur numri i viktimave nga Covid-19”, Silva Bino: Incidenca javore shkoi në 209 për 100 mijë banorë.
Drejtoresha e ISHP-së Silva Bino, në një deklaratë për mediat, në emër të Komitetit të Ekspertëve, deklaroi se është rritur numri i të vdekurve nga Covid-19. Bino thekson se incidenca javore ka...
Ditën e dytë vaksinohen 60 mjekë/ Bino: ‘Asnjë shqetësim tek personat që e kanë injektuar’.
60 epidemiologë dhe mjekë të dy spitaleve COVID 1 dhe 2 janë planifikuar që të injektojnë vaksinën anti-COVID në ditën e dytë të procesit të vaksinimit që ka nisur në stadiumin “Air Albania”. Sipa...
Dr. Silva Bino: Analiza tek mjeku i familjes për 40 minuta; Do përdorim testet e thjeshta,
OBSH do të mbështesë Shqipërinë me 200 mije teste te shpejta brenda 7-8 javësh deklaroi kreu i saj per Europen një dite me pare Dr Hans Kluge. Shefja e departamentit te sëmundjeve infektive ne ...
Infektohet ‘gjeneralja’ e luftës kundër koronavirusit, Silva Bino, shefe e Epidemiologjisë në ISHP.
Infektohet me koronavirus, shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino. Lajmi konfirmohet për publikun nga burime pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Mësohet se Bino ...