Etiketa: studente

Rreth 100 studentë dalin në protestë, shumica anëtarë të forumit të PD-së, raportojnë mediat
Mediat raportojnë se sot studentët e Universitetit të Tiranës kanë nisur një protestë me parullën “Raketat e Iranit na rrënuan konviktet’. Mediat konstatojnë se shumica e studentëve janë anëtarë t...
Ministre e Arsimit pyet: ‘Si mund të protestohet, por nuk dialogohet? Po pres studentët për dialog!”
“Prej tre ditësh dëgjoj çfarë nuk dëgjoj dhe përpiqem vetëm të komunikoj qetësisht kur më jepet mundësia- shkruan ministre e Arsimit, Lindita Nikolla nw facebook. Prej tre ditësh i përgjigjem p...
Studentët protestues nuk lejojnë banorët e ‘Astir’ që të bashkohen me ta.
Banorët e Astirit duan t’i bashkohen protestës së studentëve që po zhvillohet para Ministrisë së Arsimit, por studentët nuk i kanë lejuar. Disa prej studentëve protestues thanë për A2 se ata nu...
Qeveria do të shfuqizojë vendimin sipas kërkesës së studentëve. Ministre Nikolla flet para rektorëve të Universiteteve.
Protesta e studentëve ia  ka arritur të bindë qeverinë për të shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimi...
Studentët në protestë bllokojnë Rrugën e Durrësit. Ministre Nikolla ‘e gatshme të flasim’ me studentët
Sot në mëngjes, rret orës 10. 00, studentët kanë bllokuar Rrugën e Durrësit, përballë ministrisë së Arsimit. Ata kërkojnë heqjen e tarifës prej 670 lekë për provimet e mbartura. Znj. Lindita Ni...
Zonjës Mogherini i dalin para studentët, kërkojnë ndihmë “për zgjedhje të lira”. VIDEO
Një grup studentësh nga Universiteti i Tiranës, me pankarta në duar ku shkruhej “Duam zgjedhje të lirë”, i kanë dalë para përfaqësueses së lartë të BE, Mogherini, por nuk e kishin të mundur ta kon...
Presidenti Nishani në ditën simbol të shembjes së kultit fals të komunizmit dekoron me “Nder i Kombit” studentët e grevës së urisë.
Në ditën që në historinë e Shqipërisë shënjon rrëzimin e shtatores së diktatorit, Enver Hoxha, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i akordon medaljen e lartë “Nderi i Kombit”, studentëve dhe p...
Unioni i mësuesve në San Francisco kundër Trump: “Mos u tregoni studentëve se Hillary ka humbur!”
(FOTO: Pamje nga protestat e studentëve në San Francisco)   Bashkimi i edukatorëve në San Francisko, një union që përfaqëson mësuesit në shkollat publike, shpërndau një udhëzues kontrav...
Majko e quan “vandal” aktin e studentes që i hodhi salcë të kuqe Ministres së Arsimit
(FOTO: Çasti kur studentja hedh salë në kokën e ministres) Një akt “vandal”, e quajti deputeti socialist Pandeli Majko xhestin e studentes Mirela Ruko që i hodhi një shishe me salcë në kokë min...
Cili vend i ka shtudentët më të mençur?
Edukimi i shkollës së lartë ka vlerën më të fortë për hierarkinë. Një tabelë e kategorive të profilit të lartë ndërkombëtar e zbulon këtë rregull. Ndërsa  këto vlerësime mund të numërojnë një s...