Etiketa: tch

Lleshaj: ‘Molotovi’ u fut në Shqipëri në mënyrë ilegale nën koperturë politike.
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, gjatë bisedës sonte në programin  Top Show të Top Channel tv, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi ës...
Blushi konspirativ; rrotullimi rreth vetes dhe rreth dështimit.
Nga: Veritas.com.al/ Nuk është Ben Blushi një njeri që nuk e ndjen dështimin e tij; e ndjen dhe pendohet, por vërtitet rreth vetes që të nuk korrigjohet. Kolegu Rakipi, vite më parë, tregonte për m...
Cilat janë viktimat e armëve të Blushit?
(Vijon nga botimi i djeshëm... Ben Blushi- tashmë drejtor i Përgjithshëm i Top Channel, ndodhet në luftë me të gjithë. Arma që ka në dorë është Televizioni, një nga armët që nuk është krijuar për ...
Transferimi i krimit në Veri.
Frrok Çupi/ Po të mos ishin... plot gjëra, krimi shtetëror nuk do të zbulohej kurrë. Sepse, sipas studimeve të E.Wayne Ross, shteti është krijuar për të bërë krime. Sipas studiuesit, fillimisht ai...
TCH paralajmëron stuhi me dosjen ‘Tahiri’. Nesër 1800 faqe, edhe gati 5 herë më shumë.
Top Channel ishte i pari që publikoi dosjen e Katanias, 416 faqe të saj, ku përmendet emri i ish-ministrit Tahiri, shkruan vetë TCH, duke paralajmëruar një ‘stuhi’ të fuqishme për nesër, e Mërkurë...
Patozi në TCH: Lëvizja për ‘Ringritje’ në PD ka shumë më shumë se të përjashtuarit. VIDEO
Ish deputet dhe nënkryetar i PD, Astrit Patozi ka thënë mbrëmë se Lëvizja për ‘Ringritje’ do të vijojë brenda Partisë Demokratike. Ai tha në Top Story se ka një alternativë të brendshme në PD, që ...
Fjori Dardha dhe Doktori largohen nga “Fiks Fare” i TCH Tv
Gent Pjetri dhe Fjori Dardha nuk do të jenë më pjesë e “Fiks Fare”, teksa ata do të zëvendësohen nga dy figura të tjera arti’ shkruan sot Koha Jone. Lajmin e ka njoftuar Olti Curri, përmes një ...