Etiketa: uashington

Ku është zemra, aty është shtëpia: Paul Ryan transferon familjen nga Wisconsin për në Washington, DC
Ish kryetari i Dhomës, Paul Ryan (R-ËI) po e transferon familjen e tij nga Janesville, Wisconsin, për në Swamp të Washington, DC, sipas një raportimi. Gazeta Politico citoi ditën e marte se Rya...
Shtetet e Bashkuara: Opozita bëri atë që ‘nuk shpresuam të shohim’.
Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane, Philip Reeker ka reaguar edhe njëherë tjetër në lidhje me krizën politike në Shqipëri, duke deklaruar se bojkotimi i institucioneve nuk...
Propozim ligji i çmendur: të vdesësh dhe të shndërrohesh në pleh për bimët.
-Shteti federal i Uashingtonit do të nisë një projekt-ligj që i lejon të vdekurit, nëpërmjet testamentit, të bëhet humus për gjelbërimin Nga: Pina Francone / Një here e një kohe ishte letarg...
Trupi i ish- presidentit George Bush në Zyrën Ovale të Uashingtonit një ditë para varrimit në Texas.
Trupi i pajetë i George H.W. Bush është vendosur në selinë e Kongresit të Shteteve të Bashkuara mes pikëllimit të homazheve në nderim të presidentit të 41 të Shteteve të Bashkuara. Që të hënën ...
Kthesa që merr ‘epoka’ e zgjedhjeve
  Frrok Çupi/ Aq sa e  qullët  po vinte fushata e zgjedhjeve, saqë njerëzit po mendonin se ‘s’ia vlen’. Në momentin kur u dha njoftimi se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u nis...
New York Times shkruan për atë që Edi Rama tha për Trump-in në Klan Kosova (VIDEO
  Deklarata e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhënë për Klan Kosovën, se nëse zgjedhet kandidati republikan, Donald Trump, President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, atëherë kjo n...
Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- këshilltarit Lesin, u gjet në hotel në Washinton me ...
Tre të vdekur nga të shtënat me armë në një Qendër Tregtare në Uashington
  Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe dy të tjerë të plagosur gjatë të shtënave në një Qendër Tregtare të Premten në veriperëndim të shtetit të ku autoritetet ishin në kërkim për një të ...