Etiketa: universiteti

Rreth 100 studentë dalin në protestë, shumica anëtarë të forumit të PD-së, raportojnë mediat
Mediat raportojnë se sot studentët e Universitetit të Tiranës kanë nisur një protestë me parullën “Raketat e Iranit na rrënuan konviktet’. Mediat konstatojnë se shumica e studentëve janë anëtarë t...
Presidenti kthen në detyrë rektorin e Universitetit, Koni, të shkarkuar nga Ministria.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Arsimit, Sporteve dhe Rinisë për shkarimin e Mynyr Konit si rektor i Universitetit të Tiranës. Presidenti ka dekretuar vi...
Rektorët dhe dekanët e Universitetit- një lubi që gëlltit paratë e studentëve.
-Asgjë për kërkimin shkencor dhe gjithçka për karburantin e dekanëve dhe rektorëve, për udhëtime, për makina, për pajisje zyrash...- Protesta e studenteve nuk e ka prishur aspak agjendën e rekt...
Rama për pedagogët: Gjithë studentët më shkruajnë: ‘mos na lër në duar të tyre’.
Kryeministri Edi Rama ka përfituar nga një bisedë me studentët të Universitetit të Mjekësisë për të sulmuar pedagogët që kanë paralajmëruar grevë. Ai tha se kur pedagogët, të cilët i ka etiketu...
Pedagogët e gazetarisë me ultimatum: o ligjvënës o grevistë!
Koment/ Pas nisjes së protestave të studentëve në 5 dhjetor dhe mbylljes së tyre nga mesi i Janarit, në ‘lojë’ kanë hyrë disa pedagogë. Pedagogët e gazetarisë i kanë kërkuar një takim ministres së...
Tre pedagogë me katër sekserë në Elbasan; sa shumë njerëz rrojnë me korrupsionin mbi studentët?!
Policia ka arrestuar Dekanin e Universitetit të Elbasanit, Albert Riska me akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës. Riska u arrestua bashkë me 7 persona të tjerë, pedagogë dhe sekserë në...
Presidenti Meta, mes qeverisë dhe Universitetit: Sfidat e arsimit kërkojnë pozitivitet, jo arrogancë
Presidenti i Republikës Ilir Meta i pranishëm në analizën vjetore të Kontrollit të Lartë të Shtetit për vitin 2017 në universitetin  “Aleksandër Moisu” në Durrës, ka reaguar në lidhje me situatën ...
UET do të kishte emrin e gjyshit të Berishës, sipas Çilit
Nga Erla Mëhilli/ Fb Lexoj Çilin dhe nuk di ç'të bej, të qesh apo te qesh me të madhe. Di vetem qe, nëse Berisha do të  kishte pranuar t'ia kalonte ligjin klientelist, Çili do ishte gati t'i...
Britania siguron lejen e parë për krijimin e bebeve duke përdorur ADN nga tre persona.
Universiteti  Newcastle i Britanisë tha se shkencëtarët e tij kanë marrë lejen për të krijuar bebe nga përdorimi i ADN-së prej tre personave me qëllim që të pritet rruga për gratë që t’i kalojnë t...