Etiketa: vietnam

Trump dhe Kim nisin samitin e Vietnamit me darkë.
( Zoti Trump tha se ka menduar se bisedimet me zotin Kim do të jenë "shumë të suksesshme"). Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un po takohe...
Presidenti i Vietnamit vdes pas një sëmundjeje virale
Nga: Khanh Vu and James Pearson, Reuters / Hanoi (Reuters) - Presidenti i Vietnamit Tran Dai Quang, një ish-shef i sigurisë së brendshme, i cili u bë një nga udhëheqësit e profilit më të lartë ...
Trump dhe Putin u takuan tre herë në 24 orë në Da Nang; bien dakord të luftojnë IS deri në zhdukje.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe Vladimir Putin i Rusisë, kanë rënë dakord për të luftuar të ashtuquajturin Shtet Islamik ((IS) në Siri, deklaroi Kremlini. Kremlini tha se d...
Kush tha se Trump dhe Putin nuk u takuan në Vietnam?!
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kanë shtrënguar duart gjatë samitit të Apec mbajtur në Vietnam. Takimi mes tyre u jep fund spekulimeve ...
Trump në samitin e Apec, Vietnam: Shtetet e Bashkuara nuk do të tolerojë tregtinë e pandershme.
Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të tolerojnë më gjatë "abuzimet kronike tregtare", në një fjalim sfidues të mbajtur dje para samitit të Bashkëpunimit Azi- Pacifik (Apec) ...