Etiketa: vlahutin

Vlahutin lë Shqipërinë si ‘e dëshiruar’ dhe si ‘e papranueshme’
Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri Romana Vlahutin ka mbyllur mandatin e saj 4-vjeçar në Shqipëri dhe e djeshmja ka qenë dita e saj e fundit. Vlahutin është mes dy ambasadorëve të ale...
BE kundër shkrirjes së Ministrisë së Integrimit? Zemërohet Vlahutin; posti i saj del i tepërt.
Nga: Laert Skiro/ Përfaqësuese e Komisionit Europian në Tiranë, zonja Romana Vlahutin, është shfaqur shpejt pas gushtit, para mediave. Madje është shfaqur para të gjithëve, gjë që tregon edhe për i...
FOTO: Majlinda Bregu dhe Romana Vlahutin- së bashku në pushime
Majlinda Bregu, deputete e PD, ka zgjedhur të kalojë pushimet në shoqërinë i mikes së saj, Romana Vlahutin- përfaqësuese e Komisionit Europian në Tiranë. Mediat i kanë kapur në një pozitë buzë ...
Romana Vlahutin nën hetim. ” Vila e Tiranës nuk vlen as sa një e treta e çmimit”.
Roaman Vlahutin, përfaqësuese e zyrës së Bashkimit Europian në Tiranë, është vënë nën hetim nga Zyra Europiane Kundër Mashtrimit (OLAF). Lajmin e ka publikuar sot gazeta " NewEurope" e cila shk...
Kastriot Myftaraj pas lirimit nga arresti: Vlahutin të largohet nga vendi im sa më parë.
Në mbrëmjen e 9 majit 2017 unë u arrestova me urdhër të oficerit të Policisë Gjyqësore të Drejtorisë së Hetimit të Akteve Terroriste me akuzën për “Thirrje publike për veprime të dhunshme”, sipas ...
BE duhet të lëvizë Vlahudinin, dje. (Dmeth., sot është vonë, edhe nesër tragjikisht vonë- shën. i Veritas)
Nga: Kassandra Gazeta New Europë, që vet-konsiderohet një "insider legjendar, zbuluese e realitetit më të thellë e më të errët të qeverisjes dhe administratës së BE', shkruan sot më 7 Maj: S...
PD: Vlahutin, ambasadore e BE, ‘dezinformon’ me qëllim.
PD gjatë pranisë së ndërmjetësuesve europianë në Tiranë ditën e Martë, ‘nuk pranoi propozimet’ e tyre dhe se ‘nuk paraqiti’ kundërpropozime apo ofertë tjetër.  Kështu citohet të ketë thënë Romana ...
A do të fliste bash kështu vetë Al Capone po të ishte gjallë dhe diplomat në Tiranë?
Shënim nga Veritas.com.al/ “Braktisni kauzën e PD-së, hyni në zgjedhje sipas planit të Edi Ramës dhe merrni sa më shumë mandate nga ato të lënat bosh nga partia më e madhe opozitare në vend, që...
Berisha: “Zonja Vlahutin po destabilizon vendin tonë!”.
Sot paradite, ish –kryeministri Berisha, ka folur para protestuesve në Çadrën e Lirisë. Ka folur mbi qëndrimet e ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ku kam thënë se “me qëndrimet e sa...
Një vilë e artë për Romana Vlahutin/ Media e Belgjikës.
(FOTO: Romana Vlahutin dhe vila, botuar në "Le Dernier Heure", Belgjikë)   Nga Gilbert Dupont/ Le Dernier Heure Një vilë shumë e bukur e tepër e shtrenjtë për Ambasadoren e Bashkimit...
Faqja 1 prej 212