Etiketa: vlore

Vlorë/ Të dy po pinin kafe bashkë; njëri vret tjetrin dhe largohet, por nuk arratiset dot
  Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot në mesditë në Kotë të Vlorës. Burimet nga policia bëjnë me dije se viktima është 64-vjeçari Fatmir Hodo, kryetar i komunës në Kotë. Policia...
Mbytet peshkarexha, 4 peshkatarët shpëtohen nga trageti i udhëtarëve
Peshkarexha është mbytur gjatë natës në ujërat në afërsi të ishullit të Sazanit. 4 peshkatarët vlonajtë kanë mbetur në mëshirë të fatit dhe të natës. Pasi peshkarexha e tyre u përmbyt për shkak...
Basha paralajmëron nga Vlora: ‘Minuta e fundit për qeverinë Rama’
Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka paralajmëruar sërish sot kryeministrin Edi Rama se miratimi i ligjit të Vetingut të politikanëve është shansi i fundit që i jepet për pastrimin e politikës nga ...
Tension mes banorëve dhe policisë në Jalë; shemben ndërtime ‘ca me leje’, ‘ca pa leje’
Aksioni shtetëror për prishjen e disa ndërtimeve në Jalë,  të cilat pretendohet se janë pa leje dhe në tokë shtetërore, është shoqëruar me konflikt mes banorëve dhe policisë. Janë rreth 10 objekte...
Vlorë: Një fëmijë vritet me plumb në shtëpinë e tij
  Orët e fundit një fëmijë 13 vjeç  është qëlluar me armë, dhe ka mbetur i vdekur. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fitore të Novoselës. Fëmija është gjetur nga babai i tij me plagë të rënda b...
Pse ruhet ‘monstra’ nën masa të rrepta sigurie?! Deri tani thirrje për ‘vdekje’ nga të afërm dhe burgim i përkohshëm.
Masa Gjykata e Vlorës dha masën e arrestit në burg për 24 vjecarin Ritvan Zykaj, autor i masakrës së në fshatin Resulaj, ku mbetën të vrarë 8 persona. Me një bluzë të bardhe, e pranga në duar, ...
‘Monstra’ i Selenicës para gjykatës; ‘spektatorët’ nuk ngopen me dënimin cilido qoftë…
Ka mbërritur në gjykatën e Vlorës 24 vjeçari Ridvan Zykaj, autor i masakrës në fshatin Resulaj, ku mbetën të vrarë 8 persona. Mbi Zylaj rëndon akuza ‘Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më s...
Lamtumirë për cilin? Për nënën…, për babain…, për vëllain, motrën, xhaxhain apo gjyshërit?! Për të gjithë njëherësh
 Mund të konsiderohet si tragjedia më e rëndë e ndodhur vitet e fundit në Shqipëri. Pamjet që vijnë nga tre banesat e fshatit Resulaj në Selenicë shkojnë përtej imagjinatës. Tetë arkivole kanë dal...
Tetë të vrarët, të gjithë me një mbiemër, nga 75 deri 6 vjeç. Kapet autori i krimit
Policia e Shtetit ka kapur autorin 24-vjeçar të masakrës me 8 të vrarë nga fisi i tij, ngjarje e ndodhur dje në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë. Ridvan Zykaj u arrestua në një zonë perife...
Masakër e përgjakshme me armë në Vlorë; vriten tetë persona dhe plagosen shtatë.
  ( FOTO: Autori i vrasjes, Ridvan Zyka)/  Të shtëna të frikshme me armë kanë tmerruar sot pasdite Vlorën; dyshohet për tetë të vdekur. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Resulaj pak minuta më parë....
Faqja 1 prej 812345...E fundit »