Etiketa: xhafa

Po të ishte Babalja “jevg”?
Nga Enkel Demi/ Babalja është një personazh që duket sikur është sajuar në legjendat urbane. Nëse nuk do të dilte të fliste për historinë e tij Jetmir Olldashi, me siguri do na ngjante me një fanta...
Sfida: Ministri Xhafaj shfaqet në krah të ambasadores gjermane dhe flet për operacionin “Forca e Ligjit”
Pas vizitës së përbashkët në zyrat e ‘Task Force” të Forcave Speciale Policore, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ambasadore e Gjermanisë në Tiranë , Susanne Schutz, kanë folur për reporterë...
Edi Rama garanton se përgjimi audio i publikuar nga PD, është false.
Duke folur në grupin e PS-së, kryeministri Rama është shprehur se dje në mbrëmje ka marrë përgjigjen nga një prej laboratorëve më të mirë në botë dhe sipas tij, ai është i rremë. Bëhet fjalë pë...
Më në fund del shifra: Paskemi 41 banda kriminale, disa “të lidhura me politikën”, sipas Xhafës
Mësohet nga media se sot në mëngjes që në ora 09.00, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, është drejtuar për në zyrën e Prokurores së Përgjithshme, Arta Marku. Të dy së bashku kanë marrë në dorë...
Ministri Xhafa nuk e pranon thirrjen e ambasadorit Amerikan kundër krimit. “Nuk jemi ne…”, thotë
(FOTO: Audienca e takimit te sotem mbi krimin e organiuar)/ Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, ka folur menjëherë pasi ambasadori i SHBA, Donald Lu ka prezantuar agjentët e FBI dhe ka bërë thi...
Kryetari i PD, Basha, paralajmëron se Fatmir Xhafa bëhet ministër vetëm “duke kaluar mbi trupat tanë”.
(FOTO: Lulzim Basha në Çadrën e Lirisë)/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha , në fjalimin e mbajtur sot para protestuesve në Çadrën e Lirisë ka thënë se Fatmir Xhafaj mund të bëhet ministër “vetëm nëse...
Viktimat e diktaturës komuniste protestojnë kundër emërimit të Xhafës si Ministër.
(FOTO: Presidenti i Republikës, Nishani, në një fjalim mbi viktimat e diktaturës në mjediset e burgut të Spaçit)/ Propozimi i Fatmir Xhafaj për ministër të Brendshëm vazhdon të hasë në kundërsh...
Ambasadori Lu shpreson te Xhafa. Tjetri para këtij “s’ishte gjë!”.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu ka folur për “Zëri i Amerikës” edhe mbi riparimet e qeverisë Rama. Ai tha sot se pret që ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i emëruar ...
Ilir Meta merr haraçin e sfidës kundër Ramës.
Nga. L. Skiro/ Anti- Metisti Tahiri largohet, por zëvendësohet me një anti- Metist më të vjetër. I vjetër jo vetëm në moshë, por Fatmir Xhafa- si komunist i “orëve të para” e ka urryer Ilir Met...