Etiketa: xhafa

Vdekja e shoferit të Xhafajt, reagojnë ashpër familjarët: ‘Na lini ta qajmë o egërsira!’
Vdekja e mistershme e shoferit të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka përfshirë plotësisht jo vetëm median, opinionin publik dhe politikën por edhe shpërthimin e një sërë versionesh mbi ngjarj...
Fatmir Xhafa: ‘Humba papritur njeri të afërt… U lutem mediave, larg spekulimit”.
Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar për vdekjen e shoferit të tij, Shkëlzen Qordja. Ai u gjet pa jetë sot në ambientet e Gardës së Republikës. Sipas hetimeve të prokurorisë dhe deklara...
Donald Lu: Akuzat ndaj ministrit “s’ka pse të jetë arsye për të mos arrestuar drejtues të krimit”.
  Sot ambasadori i Shteteve të bashkuara në Tiranë, Donald Lu ka reaguar pas akuzave që po bëhen në drejtim të Ministrit të Bredhshëm, Fatmir Xhafaj  Ai shkruan: ‘Po i ndjek me vëmendje...
Xhafaj i shkruan Bashës: ‘ Nëse nuk provohet si autentik përgjimi, atëherë jip dorëheqjen dhe përballu me ligjin”.
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj deklaron se nëse do të rezultojë i vërtetë përgjimi i PD do të largohet nga posti, në të kundërt të ikë Basha. Ministri Xhafaj në tëitter: “E vërteta është ve...
Po të ishte Babalja “jevg”?
Nga Enkel Demi/ Babalja është një personazh që duket sikur është sajuar në legjendat urbane. Nëse nuk do të dilte të fliste për historinë e tij Jetmir Olldashi, me siguri do na ngjante me një fanta...
Sfida: Ministri Xhafaj shfaqet në krah të ambasadores gjermane dhe flet për operacionin “Forca e Ligjit”
Pas vizitës së përbashkët në zyrat e ‘Task Force” të Forcave Speciale Policore, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ambasadore e Gjermanisë në Tiranë , Susanne Schutz, kanë folur për reporterë...
Edi Rama garanton se përgjimi audio i publikuar nga PD, është false.
Duke folur në grupin e PS-së, kryeministri Rama është shprehur se dje në mbrëmje ka marrë përgjigjen nga një prej laboratorëve më të mirë në botë dhe sipas tij, ai është i rremë. Bëhet fjalë pë...
Më në fund del shifra: Paskemi 41 banda kriminale, disa “të lidhura me politikën”, sipas Xhafës
Mësohet nga media se sot në mëngjes që në ora 09.00, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, është drejtuar për në zyrën e Prokurores së Përgjithshme, Arta Marku. Të dy së bashku kanë marrë në dorë...
Ministri Xhafa nuk e pranon thirrjen e ambasadorit Amerikan kundër krimit. “Nuk jemi ne…”, thotë
(FOTO: Audienca e takimit te sotem mbi krimin e organiuar)/ Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, ka folur menjëherë pasi ambasadori i SHBA, Donald Lu ka prezantuar agjentët e FBI dhe ka bërë thi...
Kryetari i PD, Basha, paralajmëron se Fatmir Xhafa bëhet ministër vetëm “duke kaluar mbi trupat tanë”.
(FOTO: Lulzim Basha në Çadrën e Lirisë)/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha , në fjalimin e mbajtur sot para protestuesve në Çadrën e Lirisë ka thënë se Fatmir Xhafaj mund të bëhet ministër “vetëm nëse...
Faqja 1 prej 212