Etiketa: xhafa

Ministri Xhafa nuk e pranon thirrjen e ambasadorit Amerikan kundër krimit. “Nuk jemi ne…”, thotë
(FOTO: Audienca e takimit te sotem mbi krimin e organiuar)/ Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, ka folur menjëherë pasi ambasadori i SHBA, Donald Lu ka prezantuar agjentët e FBI dhe ka bërë thi...
Kryetari i PD, Basha, paralajmëron se Fatmir Xhafa bëhet ministër vetëm “duke kaluar mbi trupat tanë”.
(FOTO: Lulzim Basha në Çadrën e Lirisë)/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha , në fjalimin e mbajtur sot para protestuesve në Çadrën e Lirisë ka thënë se Fatmir Xhafaj mund të bëhet ministër “vetëm nëse...
Viktimat e diktaturës komuniste protestojnë kundër emërimit të Xhafës si Ministër.
(FOTO: Presidenti i Republikës, Nishani, në një fjalim mbi viktimat e diktaturës në mjediset e burgut të Spaçit)/ Propozimi i Fatmir Xhafaj për ministër të Brendshëm vazhdon të hasë në kundërsh...
Ambasadori Lu shpreson te Xhafa. Tjetri para këtij “s’ishte gjë!”.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu ka folur për “Zëri i Amerikës” edhe mbi riparimet e qeverisë Rama. Ai tha sot se pret që ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i emëruar ...
Ilir Meta merr haraçin e sfidës kundër Ramës.
Nga. L. Skiro/ Anti- Metisti Tahiri largohet, por zëvendësohet me një anti- Metist më të vjetër. I vjetër jo vetëm në moshë, por Fatmir Xhafa- si komunist i “orëve të para” e ka urryer Ilir Met...
Faqja 2 prej 212