Etiketa: is_tag

“21 Janari”, gjyqtari ngre tonet ndaj prokurorit të SPAK-ut: Keni kryer hetim edhe për zinxhirin drejtues të shtetit?
Kërkesa e familjarëve të Aleks Nikës, që dosja e “21 Janarit” të hetohet nga Prokuroria e Posaçme (SPAK), është shoqëruar me debate me tone të larta në Gjykatën e Lartë, ku dhe po shqyrtohet kjo k...
Gjykata e Lartë shqyrton kërkesën e familjarëve të Aleks Nikës: “21 janari të hetohet nga SPAK”.
Gjykata e Lartë pritet të shqyrtojë sot kërkesën e familjarëve për 4 vrasjet në bulveard më 21 janar. Më konkretisht, trupi gjykues i përbërë nga gjyqtarët Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sandër Simon...
Prokuroria e Tiranës reagon për hetimet për 21 janarin: Kemi kërkuar ndihmën nga jashtë!
Prokuroria e Tiranës ka dhënë detaje të reja lidhur me hetimet e vijuara për çështjen e 21 janarit ku mbetën të vrarë katër persona, përkatësisht, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks ...
“Predha që vrau Aleks Nikën, pas dy ditësh në Itali”, Balla: Prokuroria t’i shkojë deri në fund hetimit për 21 janarin
Ministri i Brendshëm Taulant Balla, kërkon t’i shkohet deri në fund hetimit për 21 janarin. Duke iu përgjigjur interesit të medias, lidhur me këtë cështje Balla tha se brenda 2 ditësh predha që...
Vendimi i Strasburgut për 21 janarin/ Rama: Koha që drejtësia e re të reagojë. Prokuroria e Tiranës është tallur me përbuzje
Rama: Dhe është për të ardhur keq që ne ndërkohë që gjykata e të drejtave të njeriut në Strasburg ka nxjerrë një vendim shumë domethënës shumë kuptimplotë, të qartë lidhur me një krim shtetëror që...
Vrasja e Aleks Nikës në 21 janar 2011, zbardhen disa nga konkluzionet e Gjykatës së Strasburgut
Gjykata e Strasburgut ka dalë në një përfundim në lidhje me vrasjen e Aleks Nikës në protestën e 21 janarit të vitit 2021, i cili u vra nga plumbat e Gardës, ku nënvizohet se ka dy shkelje: që sht...
“21 janari, krim shtetëror që duhet hetuar”/ Ministri Manja reagon pas Strasburgut: Drejtësia të dalë me një përgjigje!
  Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka komentuar vendimin e gjykatës së Strasburgut për 21 janarin, ku katër persona mbetën të vrarë nga plumbat e shtetit. Manja tha për gazetarët se tashm...
“21 janari”/ Strasburgu: Shteti ka përgjegjësi për vrasjen e Aleks Nikës. Fajtori të dënohet
Gjykata e Stasburgut ka dhënë ka dhënë vendimin për Aleks Nikën. Bëhet me dije se lidhur me këtë ngjarje ka dy shkelje në këtë çështje: Vrasja dhe më pas moszbardhja e vrasjes! Në vendimin e Gj...
Gjykata e Posaçme e Apelit nuk pranon ankimimin e familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar.
Gjykata e Posaçme e Apelit, ka vendosur mospranim të ankimit të familjarëve të 21 janarit, te cilët kundërshtonin vendimin e SPAK për kalimin e çështjes për kompentencë në Prokurorinë e Tiranës. V...
Rama i bën thirrje drejtësisë pë drejtësi ndaj 21 Janarit: ‘Për Drejtësi nuk është kurrë vonë!’
Kryeminsitri Edi Rama i është kthyer sërish sot vrasjes së 4 protestuesve në Bulevardin Dëshmorët e Kombit më 21 janar. Në një postim në facebook, Rama shkruan se me provat e reja për drejtësinë n...