Etiketa: is_tag

Rama i bën thirrje drejtësisë pë drejtësi ndaj 21 Janarit: ‘Për Drejtësi nuk është kurrë vonë!’
Kryeminsitri Edi Rama i është kthyer sërish sot vrasjes së 4 protestuesve në Bulevardin Dëshmorët e Kombit më 21 janar. Në një postim në facebook, Rama shkruan se me provat e reja për drejtësinë n...
’21 janarin’ ta marrë në dorë SPAK: Altin Dumani i përgjigjet familjes së Aleks Nikës
Kreu i SPAK, Altin Dumani i ka dërguar një letër familjes së Aleks Nikës, ku i argumenton arsyet pse dosja i përket për hetime Prokurorisë së Tiranës. Sipas tij, nëse do të ketë element të tjerë, ...
Policia e Tiranës zbarkon në banesën e Aleks Nikës. “Audio-përgjimi është ‘pronë’ e jona”, thotë familjari.
Pas daljes ne publik të audio-përgjimit në lidhje me ngjarjen e 21 janarit si edhe deklaratave  të xhaxhait të Aleks Nikës, Policia e Taranës ka zbarkuar në shtëpinë e të ndjerit në Lezhë. ABC ...
Audio e komunikimit të gardistëve më 21 janar, grupi hetimor në shtëpinë e familjarëve të Aleks Nikës! Merren në pyetje babai dhe xhaxhai i tij
Grupi hetimor ka mbërritur në shtëpinë e Aleks Nikës për të marrë në pyetje babain dhe xhaxhain e tij pasi kanë deklaruar se kanë në pronësi një audio përgjim të komunikimit të gardistëve më 21 ja...
PS dorëzon tjetër padi në SPAK për zbardhjen e 21 janarit: Kush e dha urdhrin për 4 vrasjet në Bulevard, Basha apo Berisha?
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste nga selia rozë Damian Gjiknuri thotë se sot do të bëhet një tjetër kallëzim penal ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendit për 21 janarin, ...
“21 Janari”, xhaxhai i Aleks Nikës: Takova Dumanin, e kam audio-përgjimin që në korrik! Çështjen ta marrë SPAK
Xhaxhai i Aleks Nikës, njërit prej viktimave të 21 Janarit deklaroi se ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Altin Dumanin të cilit i ka kërkuar që çështjen ta marrë Prokuroria e P...
Provat e reja mbi vrasjen e 21 Janarit/ Berisha mbron versionin e vjetër dhe thotë se ‘është manipulim’.
Sali Berisha, ish kryeminister ne 21 Janar 2011,  në një deklaratë për mediat ka reaguar lidhur me publikimin e një transkript komunikimi në radio nga qeveria për protestën e 21 janarit 2011, ku f...
Dalin prova të reja pë krimin e 21 Janarit/ Balla: ‘Brenda javës depozitojmë kallëzimin në SPAK’!
Brenda javës do të depozitojmë në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) një kallëzim për çështjen e 21 janarit 2011, ku mbetën të vdekur katër të pafajshëm. Kështu ka deklaruar kreu i Grupit Parlamentar...
Gjyqtarja që fundosi të drejtën e viktimave të 21 Janarit përjashtohet nga Drejtësia. Ku ta kapësh?, pasuri, integritet e profesion- blozë.
Gjyqtarja e Tiranës, Ariana Caco është shkarkuar nga KPK ditën e sotme. Caco ka qenë pjesë e trupit gjykues së procesit të 21 Janarit. KPK e shkarkoi Cacon nga problemet e saj me pasurinë ndërs...
Berisha justifikon vrasjet e “21 Janarit”: Deshën të më merrnin pushtetin, kjo e Himarës është tjetër gjë
Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë sot në protestën për vogëlushen që u vra në Himarë, por gazetarët i kanë kujtuar “21 Janarin”. U vranë 4 protestues nga Garda në vitin 2011 dhe Beri...