Etiketa: is_tag

Qeveria merr vendimin: Aeroporti i ri nuk do të ndërtohet në Sarandë, por në Gjirokastër
Pas dështimit të garave disa herë për të ndërtuar aeroportin e Sarandës, qeveria ka ndryshuar vendndodhjen e aeroportit të katërt që do të ketë vendi. Aeroporti do të ndërtohet në Gjirokastër dhe ...
Aeroporti i Vlorës në ndërtim, ‘më i madh se Rinasi dhe se Athina’, thotë kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetin e tij social Facebook ka ecuria e punimeve e Aeroportin e Vlorës. Rama shprehet se do jetë aeroporti më i madh në Ballkan dhe një ndër investime...
Hapet plotësisht pista e Aeroportit të Vlorës; punimet hyjnë në fazen e dytë, fluturimi i parë në 2025
Pas 11 muajsh nga nisja e punimeve, vendi ku po ndërtohet Aeroporti  i Vlorës ka marrë këtë pamje. Pista prej 3.2 kilometrash, më e gjata në Shqipëri është hapur krejtësisht. Prej tre muajsh pu...
Rama publikon foton: Pista e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës ka marrë formë.
Në Akërni të Vlorës po vijojnë punimet prej disa muajsh për ndërtimin e Aeroportit të ri Ndërkombëtar të Vlorës. Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka publikuar një foto nga pista e ndërtuar e cila tashmë...
Nisin fluturimet nga aeroporti “ZAYED-Flatrat e Veriut”/ Ulet avioni i parë me pasagjerë në Kukës
Në aeroportin e dytë ndërkombëtar shqiptar,  “ZAYED-Flatrat e Veriut”, u ulë sot nga Zyrihu në pistën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines, duke shënuar kështu nisjen zyrtarisht të flu...
Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit/ Nesër, në 9 korrik, Helvetic Airlines ulet nga Zyrihu për herë të parë
Kompania ajrore zvicerane Helvetic Airlines do të ulet në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit duke filluar kështu fluturimet tregtare në aeroportin e ri të Shqipërisë. Fluturimi organizohet nga Ope...
Zbret avioni i parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit
  Sot është kryer me sukses zbritja e avionit të parë në aeroportin më të ri në vend, “Zayed-Flatrat e Veriut”. Avioni i Air Albania, u nis nga Londra, ndaloi në Rinas, aty ku hipi kr...
Çunat e Londrës të bëhen gati! Aeroporti i Kukësit së shpejti nis fluturimet, çmime konkurruese
Kryeministri Rama ka lajmëruar se së shpejti nisin fluturimet në aeroportin e ri në Kukës. Për të parë se si është gjendja në këtë aeroport dhe a kanë përfunduar punimet, atje ndodhej gazetarja...
Aeroporti i dytë në vend pas Rinasit, ja kur do të hapet “Flatrat e Veriut” në Kukës
Punimet për aeroportin e Kukësit janë drejt përfundimit. Mësohet se ai pritet të hapet më 18 prill, një javë para datës së zgjedhjeve. Hapja zyrtare e pikës së kalimit kufitar ajror është bo...
Pezullimi i fluturimeve/ Reagon Rama: Ilir Meta nxitës i kësaj goditje të çmendur, nuk do ia dalin!
Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Twitter”, ka reaguar për situatën në aeroport. Rama shprehet se Ilir Meta është nxitës i goditjes së çmendur, duke shtuar se nuk do ia dalin. Sipas...