Etiketa: is_tag

Komisioni i BE-së i bërë shoshë me akuza për shpenzime të rreme dhe akuza për ngacmim
  JOE MARKHAM, Breitbart Komisioni Europian i Jean-Claude Juncker është i mbushur me akuza për shpenzime të rreme dhe raste të ngacmimeve, sipas raporteve. Rreth 77 raste janë hetuar...
Bill Clinton përballet me akuza të reja për ngacmim seksual.
Ish- presidenti Bill Clinton raportohet se përballet me një seri të re akuzash për ngacmim seksual nga katër gra, të cilat pohojnë se incidentet janë shkaktuar pasi Clinton la Shtëpinë e Bardhë. ...
Tomë Doshin e akuzojnë sa herë ka zgjedhje. “Do të marr tre deputetë në Shkodër. Mbështes Ramën!”- tha ai.
Është hera e dytë që deputetin dhe sipërmarrësin e njohur Tomë Doshi, e akuzojnë me të njëjtën akuzë “fshehje pasurie”. Në fakt kësaj here e Prokuroria e bën vetëm pse deputeti Doshi ndodhet në fu...
Presidenti Nishani padit në gjykatë Visar Zhitin ‘për dëm ndaj figurës”
Pas akuzave të përsëritura mes njëri tjetrit në media, dmth., mes presidentit të Republikës Nishani dhe shkrimtarit Visar Zhiti- tani i ngarkuar me punë në ambasadën e republikës së Shqipërisë në ...
Zgjedhjet Franceze: Macron ka llogari bankare sekrete në Karaibe?
Kandidati favorit për presidencialet Franceze, Emmanuel Macron, ka përgatitur dosjen me një padi gjyqësore mbi thëniet online se ai ka një llogari bankare sekrete në ishujt Karaibe. Prokurorët ...
Ditën e ‘zgjidhjes’ së krizës, lideri i opozitës Basha dhe 12 deputetë të PD-së procedohen penalisht.
Kryetari i Partisë Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD janë proceduar penalisht pas protestës së zhvilluar një ditë më parë, ku u bllokuan rrugët për një orë. Ata akuzohen nga policia për tubim ...
Orë pas ore me krizën/ Kriza e koalicionit hyn në Kuvend, Rama akuzon Metën për “ryshfete”.
Kreu i PS-së dhe bashkëkryetari i koalicionit qeverisës, Edi Rama ka sulmuar ashpër kreun e LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta. Duke folur në sallën e parlamentit, Rama ka hedhur akuza ndaj Metës, ...
Presidenti i BE, Tusk, akuzohet se ka punuar me Putin kundër Polonisë
Ministria e Mbrojtjes e Polonisë akuzoi presidentin e Këshillit të Evropës, Donald Tusk, se po bashkëpunon me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, me qëllim që të dëmtojë interesat polake. Aku...
Berisha: “Zonja Vlahutin po destabilizon vendin tonë!”.
Sot paradite, ish –kryeministri Berisha, ka folur para protestuesve në Çadrën e Lirisë. Ka folur mbi qëndrimet e ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ku kam thënë se “me qëndrimet e sa...
Rivali i Le Pen do të tërhiqet nga gara në qoftë se vërtetohen akuzat për të shoqen.
  (FOTO: Francois Fillon, kandidat i Francës për President)/ Kandidati për president i Francës, Francois Fillon tha se mund të tërhiqet nga gara, në qoftë se do të akuzohet nga prokuror...