Etiketa: is_tag

Alep: Në pritje të votimit të OKB-së, evakuimet vazhdojnë
  Këshilli i sigurimit do të shqyrtojë një projekt-rezolutë e cila duhet të votohet edhe nga Rusia pas negociatash të gjata për të arritur një kompromis. Mbi 3 000 njerëz kanë mundur të...
Evakuohet vogëlushja që përcolli në Tweeter ferrin e Alepit
(FOTO: vogëlushja siriane Bana Al-Abed që shpërndau në Tweeter ferrin e jetës së përditëshme nè Alep, 12 tetor 2016). Vogëlushja siriane Bana Al-Abed, që u bë e famshme për postimet e saj në tw...
Çfarë mrekullie Aleppo para luftës!/ FOTO
  Si është sot Aleppo, e kemi parë përditë. Një ferr. Por edhe nuk është mirë që ta shikojmë më këtë qytet të shkatërruar, fantazmë; do të ndjeheshim keq. Ishte një mrekulli. Alepo i...
Asad vetëshpallet fitimtar: Aleppo e çliruar!- thotë.
  Presidenti sirian Bashar al Asad deklaroi se qyteti sirian Aleppo është çliruar dhe e shpalli fitoren e forcave siriane ndaj kryengritësve sirianë. Ai i përshëndeti bashkëatdhetarët  ...
Aleppo: Ka shpresa se autokolona me civilë do të mbijetojë dhe do të mbërrijë në zonë të lirë
  (FOTO: Aleppo në ditën më të zezë)/ Autokolona e nisur nga lindja e Aleppos e cila transportonte civilët e kësaj zone të rrethuar nga regjimi i Asadit dhe milicët shitë të komanduar n...
Evakuimet në Aleppo. Frika për atë çka do të ndodhë më pas
 (FOTO: Aleppo sot në evakuim) Rusia është angazhuar në ndërprerjen e luftimeve në province e Idleb-it, drejt së cilës është drejtuar karvani i evakuimit të rebelëve dhe familjeve të tyre të st...
Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët. Rreth një mijë persona janë evakuuar sot, e enj...
Nisin sulme të rënda ajrore në lindje të Aleppo-s, Siri
(FOTO: CNN raporton se sot kishte luftime ne lindje të Aleppo, pamje e zonës)   Televizioni amerikan CNN njofton se avionë luftarakë kanë kryer sulme të rënda n lindje të Aleppo, të Mar...
Rusia zgjat afatin e moratoriumit të sulmeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten.
  Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha të Mërkurën se do ta zgjasë moratoriumin e bombardimeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten në mbrëmje, me qëllim që t’u japë rebelëve më shumë kohë për gtë ...
Gjysma e Rusëve kanë frikë nga Lufta
    Rreth gjysma e rusëve kanë frikë se bombardimet e Moskës mbi Aleppo në Siri do të shkaktojnë Luftën e Tretë Botërore- sipas një sondazhi të publikuar të Hënën. Moska, një al...