Etiketa: is_tag

Amnistia fiskale/ Po vijojmë konsultimet me ndërkombëtarët, nuk bëjmë veprime të nxituara: Ibrahimaj
  Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se qeveria është ende duke punuar me draftin e amnistisë fiskale. Në një konferencë për mediat, Ibrahimaj u shpreh se është ...
FMN: Shqipëria s’është ende gati për Amnistinë Fiskale!
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, Guvernatori i BSH, Genti Sejko dhe përfaqësues të Misionit të FMN po zhvillojnë një konferencë për situatën ekonomike gjatë 6 muajve të parë ...
Delegacioni i BE në Tiranë shprehet ‘me shqetësim’ për amnistinë fiskale.
“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnistinë fiskale”.  Ky ishte reagimi i Delegacionit të BE-së në Shqipëri pas takimit me përfaqësueses të qeverisë. Sipa...
Rama: Do t’i legalizojmë paratë e shqiptarëve! Këtu ka parti që financohet nga vend armik
Edhe një herë tjetër Kryeministri Rama është shprehur më se i vendosur për të vijuar me nismën e qeverisë për amnistinë fiskale dhe penale për paratë e shqiptarë. Rama tha se asgjë nuk e ndal k...
Amnistia Fiskale/ Rama: Ne do ta bëjmë këtë ligj, është menduar që në ditën e parë të qeverisë !
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me një grup përfaqësuesish të bizneseve mbi amnistinë fiskale. Ai iu është përgjigjur reagimeve nga ndërkombëtarët sa i përket qëndrimit të tyre për kët...
Rama prezanton nismën e qeverisë: Drafti për amnistinë fiskale gati këtë javë. Miratimi në Kuvend në maj. (3 Fazat dhe kategoritë përjashtuese)
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se drafti për amnistinë fiskale e shoqëruar nga ajo penale do të kalohet këtë javë në qeveri dhe në maj do të miratohet në Kuvend. Ai shprehet se ajo do të...
Kryeministri Rama flet për ‘amnisti fiskale’; por ‘përveç politikanëve, gjykatësve dhe kriminelëve’.
Kryesocialisti Edi Rama njoftoi nga kongresi i Partisë Socialiste një amnisti për të gjithë ata shqiptarë brenda dhe jashtë vendit të cilët kanë punuar në të zezë duke i ftuar të formalizojnë pasu...