Etiketa: is_tag

I prekur nga Covid/ Mbërrin në Athinë Kryepeshkopi Anastas Janullatos.
Kryepeshkopi Anastas Janullatos është infektuar me Covid-19, çka ka sjellë përkeqësim të gjendjes së tij shëndetësore. Top Channel sjell pamjet ekskluzive të kryepeshkopit Janullatos i cili k...
Ministri Kotzias, pak minuta pas dekretit të Metës, thotë ‘vendim me vlerë’.
Ministri i Jashtëm i Greqisë ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për ti dhënë shtetësinë shqiptare kryepeshkopit Anasatas Janullatos. Përmes një posti...
Kryepeshkopit Anastas i jepet shtetësia shqiptare; firmos presidenti Meta.
Presidenti i Republikës Ilir Meta,  ka dhënë sot Anastasii pasaportën shqiptare, e cila i jepet në një ditë mjaft të veçantë për botën e krishterë, atë të Lindjes së Jezu Krishtit. Pas 25 vites...
Kryepeshkopi Anastas: Pas meje vjen një shqiptar
Duke bërë një përshkrim të vështirësive, por dhe të punës kolosale në këto 25 vite që ndodhet në krye të Kishës Autoqefale të Shqipërisë, kryepeshkopi Anastas ka deklaruar në një intervistë për te...