Etiketa: is_tag

‘Avullimi’ i biletave për Shqipëri-Çeki lë pas hije vetëm për FSHF
Nga Ardit Rada Renditja në krye të grupit për “Euro204” teksa i kanë mbetur edhe tre ndeshje e kanë bërë Kombëtaren shqiptare të futbollit të ngjallë interesin e sportdashësve. Nëse deri dje pu...
Paskemi rrëzuar diktaturën e Kristaq Ramës, jo të Enver Hoxhës
Nga Ardit Rada Hipokrizia e opozitës me fatin tragjik të mësuesit Havzi Nela duket se nuk ka ndërmend të ndalet. Fillimisht ishte Sali Berisha ai që me ardhjen e Edi Ramës në pushtet gjeti fije...
Berisha, i vetmi i trembur nga Ahmetaj (dhe modeli i Kumbaros dhe Llallës)
Nga Ardit Rada Në një hark kohor prej një viti e gjysmë, SPAK ka goditur të paktën 8 raste të zyrtarëve të lartë të akuzuar për korrupsion. Pa përfshirë çështjen e hershme të Saimir Tahirit. Ng...
Lulzim Basha, ose e keqja që i duhet hapur dera
Nga Ardit Rada Lulzim Basha ka qenë figura më e anatemuar nga kundërshtarët e tij politikë, në të paktën 9 vite të qeverisjes socialiste. Herë viktimë e gafave të tij, e herë stonaturë e gjallë...
Opozita, si “Audi” i Saimir Tahirit…
Nga Ardit Rada Që prej ditës që Sali Berisha foli për çadra pistoletë dhe thika me helm në protestën e 21 Janarit duket se papërgjegjshmëria u legjitimua tek ky njeri si pjesë patologjike e tij...
Greqia e ka lënë Kalin e Trojës të ushqehet te livadhi i SHQUP-it
    Nga Ardit Rada Fredi Beleri thotë se nuk ka marrë pjesë në masakrën e Peshkëpisë në vitin 1994. Këtë ai e ka provuar para drejtësisë me faktin se ndodhej në Qipro për studime. P...
Dy arsye pse duhet refuzuar çdo debat me Berishën dhe të tijtë.
Nga Ardit Rada Dy javë para zgjedhjeve, Sali Berisha ka bërë shpikjen e radhës me të cilën ai vetë i pari beson se e ka kapur kundërshtarin në befasi. Bëhet fjalë për kërkesën e përsëritur për ...
Një histori me Belindin, që vetë ngre gishtat e mesit teksa Meta ngre dy gishtat e demokracisë
Nga Ardit Rada Në maj të vitit 2021, pak pasi PD dhe LSI kishin pësuar disfatën e thellë në zgjedhjet e atij prilli, rastisi të përballesha në një studio televizive me Belind Këlliçin. Ishtë nj...
‘Non-grata’ për Berishën shpjegon paratë për fushatën dyvjeçare! Pse hesht Drejtësia?
Nga Ardit Rada Maji i këtij viti krahas zgjedhjeve lokale shënon dy-vjetorin e shpalljes së Sali Berishës non-grata nga SHBA-të familjarisht, me gruan, të birin dhe vajzën. Ky hap i aleatit më ...
Pse është e urryer panorama e protestës së 11 Shkurtit
Nga Ardit Rada Sali Berisha ka dështuar të japë një model shpresëdhënës për bashkitë që kërkon të fitojë në 14 Maj. E vetmja risi që i gjithë koalicioni prej mbi 20 partish do të sjellë, është ...