Etiketa: is_tag

NUK ËSHTË PAK TË MËRZISËSH NJËKOHËSISHT “RILINDJEN” DHE “FOLTOREN”
Nga: Astrit Patozi Kisha menduar ndoshta gabimisht se reforma në drejtësi ishte vetëm një kujtim i largët, pasi e konsideroja atë të vdekur, pasi çakejtë kryesorë të politikës e kishin sulmuar, n...
LAJMI ËSHTË PSE PO IKIN
Nga Astrit Patozi Po shoh se si po vrapojnë të gjithë për të gjetur se me kë do të bëhen zevendësuesit e Alfred Rushajt dhe Grida Dumës nga lista grupit parlamentar të PD, me foltoren e Doktori...
Astrit Patozi: Demokratët kanë përçmim për PL-në dhe Ilir Metën
Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka folur për zhvillimet më të fundit në politikë, në këtë periudhë mjaft të vështirë për opozitën. Duke qenë se zgjedhjet lokale janë përpara, opozita po ten...
Investimet serioze kthehen gjithmonë një ditë…
  Astrit Patozi Rreth një vit më parë Bindja Demokratike iu drejtua Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e Sigurimit të Shtetit për të verifikuar të gjithë listën e kandidatëve të saj ...
Po të ndiqnim metaforën e lodhur të Lulzim Bashës…
Nga Astrit Patozi Po të ndiqnim metaforën e lodhur të Lulzim Bashës, sot mund të thuhet me plot gojën se Shqipëria është tashmë nën pushtetin dhe humorin e Trekëndëshit të Bermudës, i cili ka p...
ZGJIDHENI ME SFILATË PRESIDENTIN
Nga Astrit Patozi/ Meqë negociatat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës po bëhen para kamerave, futini edhe një sfilatë të kandidatëve, që ta bëni tamam dhe të plotë transparen...
“Mos qani pas 5 vjetësh për 17 majin”
  Nga Astrit Patozi Astrit Patozi, me anë të një postimi në Facebook, deklaroi se fajin për marrëveshjen e 17 majit me Edi Ramën, nuk e ka vetëm Lulzim Basha. “Caktojan...
EDHE FITUESI DUHET TA MENDOJË NJË DITË HUMBJEN
Astrit Patozi Domethënë këta që nuk kanë shkuar të votojnë dje qenkan të gjithë me PD-në zyrtare. Që i bie fitore publicitare me mbi 70 përqind. Ashtu duhet të jetë, në fakt, se ndryshe nuk d...
JO TË GJITHA PËR EDI RAMËN, MORE BURRA!
Nga: Astrit Patozi Foltorja thotë se çdo votë për kandidatët e Lulit shkon për Edi Ramēn, ngaqë ata e ndajnë bashkë pushtetin prej shumë vitesh. Partia Demokratike e vulës thotë që kush ...
DEKLARATA E PALOKËS SHPJEGON DY KUVENDET E PD
Nga: Astrit Patozi/ Deklarata e pafajshme dhe e sinqertë Palokës nuk ka ndonjë vlerë juridike, që mund të përmbysë balancat e luftës mes palëve, dhe as mund të përdoret si një dëshmi me peshë...