Etiketa: is_tag

Klevis Balliu, ish- deputet i PD, merret i pandehur.
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu është marrë i pandehur nga Prokuroria e Tiranës për “kundërshtim të policisë” dhe “tubime të paligjshme” pas përplasjes që ndodhi tek “Astiri”. ...
Arrestohet Klevis Balliu, ish-deputeti i Partisë Demokratike.
  Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është arrestuar nga policia. Së bashku me të është arrestuar edhe një banor i ‘Astir’ i Unazës së Re. Balliut, i cili u shoqërua n...
I persekutuari dhe persekutori- prapë në protestë politike, shekulli 21!/ Veliaj
Edhe pse kemi lënë pas vitet e egra të diktaturës kur persekutori dhe i persekutuari jetonin nën një çati, edhe pse kaluam tre dekada në post- diktaturë dhe arritëm në shekullin 21, prapë kur ësht...
Reportazh: Shefi i hetuesisë komuniste ishte shpirt njeriu.
Nga Fahri Balliu/ …Në Donofrosë, komisioni i ndarjes së tokës që morri fshatarësia krijoi një sherr me kooperativistin Gëzim Metohu, i cili kishte pretendime nga më të ndryshmet. Sherri vajti d...