Etiketa: is_tag

Balluku publikon grafikun e akseve rrugore që përfundojnë gjatë vitit 2024
Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë të ditur akset rrugore të cilat pritet të përfundojnë gja...
Tuneli i Llogarasë do të hapet më 30 qershor 2024.
Tuneli i Llogarasë do të hapet në qershor të këtij viti. Lajmi është bërë me dije nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku. Ajo tha se ky është një premtim i mbajtur i qeveri...
Zgjerimi i autostradës Tiranë-Durrës, Belinda Balluku: Do bëhet me katër korsi
Zv.kryeministrja Belinda Balluku është shprehur se autostrada Tiranë-Durrës do të zgjerohet me nga një korsi, si edhe do të shtohet korsia e emergjencës. Ajo u shpreh se nuk do të preken rrugët...
Takohen dy anët e Tunelit të Murrizit, Rama dhe Balluku inspektojnë punimet
QAFË MURRIZ- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama së bashku me ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku kanë inspektuar punimet në Tunelin e Murrizit, i cili ka “gjetur dritën” du...
Balluku thotë se Rama dhe delegacioni do të kthehen krenarë nga Brukseli, pavarësisht nga veto e Greqisë.
Kryeministri Edi Rama dhe delgacioni shqiptar ditën e sotme ndodhen në Bruksel për të marrë pjesë në samitin e Bashkimit Evropian. Ky samit vjen në një kohë ku Greqia kërcënon me veto integrimi...
Marrëveshja me Italinë për emigrantët/ Balluku: Asgjë për t’u shqetësuar, do kalojë për ratifikim në parlament
Në konferencën me të ngarkuarin me punëtë Delegacionit të KE-së, Luigi Soreca, zv/kryeministrja Belinda Balluku iu përgjigj interesit të medias lidhur me marrëveshjen me Italinë për emigrantët. ...
“Parlamenti dhe komisionet po bllokohen nga opozita”. Balluku: Skena që s’i duhen një vendi që aspiron BE-në
Zëvendës kryeministrja, Belinda Balluku, në konferencën për mediat që mbajti me ambasadorin Luigi Soreca, bëri një koment edhe për pyetjen se përse zyra e BE-së nuk ka reaguar për situatën kaotike...
Prezantohen produktet e shërbimit satelitor/ Balluku: Kemi mbuluar me imazheri 47 % të territorit.
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, njëherësh zëvendëskryeministrja Belinda Balluku u shpreh se me monitorimin e territorit me shërbimin satelitor, vendi ynë ka mundësi që të adresojë në më...
Rritje pensionesh dhe bonus/ Balluku në Dibër: Rritja për pensionistët, në shtator
Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku gjatë qëndrimit të saj Dibër zhvilloi një takim me pensionistët e këtij qyteti. Ajo theksoi se në muajin shtator pensionistët do të marrin bonusin e dyte, ...
Qeveria njofton se në nëntor, 2023, do të hapet kantieri për Skavicën.
Zëvendës kryeministrja dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, bëri me dije se në nëntor të vitit 2023 do të hapet kantieri për HEC-in e Skavicës. Projekti vlerësohet të...