Etiketa: is_tag

Protesta te Bashkia e Tiranës, militantët e Berishës djegin goma dhe qëllojnë me sende të forta, lëndohet një polic
Ka nisur protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, ku disa protestues i kanë vënë sërish flakën disa gomave. Ata nuk kanë kursyer as sulmet ndaj efektivëve të policisë, ku i kanë qëlluar me...
“Protesta” e opozitës te bashkia/ Edhe pse të paktë në numër, hedhin molotov.
Ka nisur me tensione protesta e opozitës para bashkisë së Tiranës. Simpatizantët e Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë, ndonëse të paktë në numër, kanë hedhur tymuese dhe molotov drejt godinës së b...
Protesta me molotov para Bashkisë, një person në kërkim, procedohen 10 të tjerë.
Një person është shpallur në kërkim dhe dhjetë të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, lidhur me protestën e dhunshme ditën e djeshme pranë Bashkisë së Tiranës. Policia ka mundur të identif...
Hidhet molotov në drejtim të Bashkisë së Tiranës, humb ndjenjat një efektiv policie
Militantë të Rithemelimit dhe të Partisë së Lirisë kanë hedhur molotov në drejtim të bashkisë së Tiranës, duke rrezikuar jetën e efektivëve të policisë. Efektivët kanë ndërhyrë për të shuar zja...
Protesta para bashkisë, Tiranë/ Tre në procedim penal, në kërkim disa të tjerë
Tre persona janë proceduar penalisht pas protestës së zhvilluar para Bashkisë së Tiranës. Gjithashtu në kërkim janë shpallur edhe tre të tjerë. Procedimi ka nisur për shtetasin, Klodjan Korriku...
Protesta e dhunshme para bashkisë, arrestohet 31 vjeçari, procedohet një tjetër
Një 31 vjeçar është arrestuar nga policia për protestën e së premtes para bashkisë në Tiranë, ku u hodhën lëndë piroteknike dhe molotov. Maringlen Hysenaj nga Laçi akuzohet për veprat penale “G...
Dhuna para bashkisë Tiranë, gjykata liron nga qelia 4 protestues të Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë
Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia katër personat e arrestuar pas protestës së Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë para Bashkisë së Tiranës mesditën e 19 prillit. Gazetari i ABC News, Ervin L...
Hodhën molotov para bashkisë së Tiranës, procedohen penalisht Flamur Noka, Tedi Blushi dhe Klevis Balliu
Policia ka proceduar në gjendje të lirë Klevis Balliun dhe këshilltari bashkiak nga Partia e Lirisë, Tedi Blushi, pas dhunës së përdorur gjatë protestës së një dite më parë pranë bashkisë së Tiran...
Kandidati socialist kryeson bindshëm në Kukës/ Rama: Drejt kurorëzimit të një fitoreje shembullore
Ndërsa janë numëruar 53 kuti nga 74 në total, kandidati socialist Albert Halilaj kryeson bindshëm me 9222 vota krahasuar me rivalin opozitar, Emri Vata që numëron 5397 vota. Për rezultat të derita...
KQZ i jep zyrtarisht mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mëngjesin e kësaj të premte ka dhënë zyrtarisht mandatin për kryebashkiakët, 6 kandidatëve fitues të zgjedhur më 14 maj. Sot është dhënë mandati për kandidatin e ...