Etiketa: is_tag

Rama: Bashkitë i kanë mundësitë të krijojnë kompani ndërtimi
Gjatë takimit me kryebashkiakët, kryeministri Rama u shpreh se Bashkitë duhet të disiplinojnë performancën financiare dhe të shtojnë të ardhura, pasi akumulimi i borxheve prej tyre nuk mund të...
Disiplina financiare në bashkitë e vendit. Rama mbledh kryebashkiakët: ‘Hyjmë në një fazë shtrëngimi pa tolerancë!’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me ministren e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj dhe ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, zhvilluan një mbledhje publike me kryebashkiakët e qy...
Kryeministri Rama me kryetarët e bashkive, kundër korrupsionit: ‘Në mandatin e 3 vija e kuqe do skuqet deri në përvëlim”/
Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer kritikat për kryebashkiakët, ndërsa i ka dhënë urdhër që të bëhet regjistrimi imediat i tokës bujqësore.  Ai shtoi se bashkitë pavarësisht pretendimeve ...
Rama: Në mandatin e tretë ujë të pijshëm 24 orë në 61 bashkitë! ‘Ujësjellësit ishin fole punësimi partiak’
Program i PS-së për mandatin e tretë qeverisës parashikon që 61 bashkitë e vendit të furnizohen me 24 orë ujë të pijshëm në ditë. Kryeministri Edi Rama akuzoi kundërshtarët politikë se i kishin kt...
Ish bashkitë e PD/ Rama: Po heqim zhulin dhe ferrat, por nuk do të heqim njerëzit nga puna!
Menjëherë pas zgjedhjeve të 30 qershorit, ku PS mori të gjitha bashkitë në vend, kryeministri Edi Rama, pat premtuar se asnjë i punësuar nuk do të largohet nga puna për shkak të bindjeve politike....
I kthehen publikut 3500 metra katror plazh; zyrtarët e Bashkive dërgohen në procedurë penale
Pas aksionit të ndërmarrë në Ksamil dhe në Lezhë për pastrimin e hapësirave të plazhit, stacioni i radhës ka qenë Durrësi. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”, burime zyrtare nga policia bene ...
Opozita e ‘forcës’ lëshon armët, konstituohen në paqe këshillat bashkiakë në Lushnje dhe Kuçovë.
Sot PD- LSI, opozitë jashtë- sistem, ka lëshuar armët e luftës, me të cilat kishte premtuar se nuk do të lironte zyrat dhe nuk do të lejonte të zgjedhurit që të hynin në zyrat e bashkive. Nuk dihe...
Kryengritja politike: PD betohet se nuk do të lirojë zyrat e bashkive
Ai që u cilësua si vendim personal i kryebashkiakëve të djathtë për të mos dalë nga zyrat e tyre pas mbarimit të mandatit në muajin gusht, tashmë ka marrë edhe mbështetjen e Lulzim Bashës. Nga ...
KQZ: Kryetarët e Bashkive që po pengojnë zgjedhjet kryejnë vepër penale.
Gjatë ditës sot është njoftuar se bashkitë e drejtuara nga përfaqësues të PD, që nga Shkodra, Kukësi, Lezha, etj), kanë eliminuar zyrat e KZAZ, duke shpallur se  në rajonet e tyre ‘nuk do të ketë ...
Shqiptarët- një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit
Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisë të kryebashkiakëve që drejtojnë Bashkitë e Shqipërisë, disa prej tyre kanë pasuri që tejkalon shifrën 1 milion euro. Në vend të parë renditet...