Etiketa: biden

6 Janar: Biden, duke i vënë gishtin Trumpit, thotë se SHBA ‘duhet të vendosë se çfarë lloj kombi do të jemi’
-Biden thotë se "Rruga përpara është të njohësh të vërtetën dhe të jetosh sipas saj"-   Presidenti Biden pritet të shënjestrojë ish-presidentin Donald Trump në fjalimin e tij me rastin ...
Tensionet në Ukrainë/ Putin i thotë Bidenit se sanksionet e reja mund të jenë ‘gabim kolosal’ për lidhjet Rusi- SHBA
Vladimir Putin i Rusisë ka paralajmëruar homologun e tij amerikan Joe Biden se vendosja e sanksioneve të reja mbi Ukrainën mund të çojë në një prishje të plotë të marrëdhënieve mes tyre Në një ...
“Samiti i Demokracisë” organizohet nga Joe Biden, në listë Shqipëria, por pa Kosovën dhe Serbinë.
Nga Klevis Hoxhaj/ AP “Samiti për Demokraci” i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, është vetëm disa javë larg. Një listë e zbuluar nga POLITICO dëshmon mungesën e Kosovës, Serbi...
Alarmi i Biden: “Një meteorit po godet ekonominë amerikane”
Nga: Roberto Fabbri Një betejë e hapur mes Presidentit Joe Biden dhe opozitës republikane. Biden përdori një gjuhë shumë agresive pasi udhëheqësi i Senatit Republikan Mitch McConnell e bëri të ...
Biseda Biden- Ursula von der Leyen/ Biden mbështet procesin e pranimit të Ballkanit Perëndimor në BE
Nga Klevis Hoxhaj/ AP Presidenti i Shteteve të Bashkuara (SHBA), Joe Biden, ka theksuar mbështetjen e Shtëpisë së Bardhë për vijimin e procesit të pranimit të shteteve të Ballkanit Perëndim...
Donald Trump: ‘Vetëm Administrata e Bidenit’, përgjegjëse për ikjen ‘Jokompetente’ nga Afganistani
CHARLIE SPIERING   Ish -Presidenti Donald Trump rishqyrtoi tërheqjen katastrofike të Presidentit Joe Biden nga Afganistani të martën, duke e quajtur atë "një nga lëvizjet ushtarake më i...
Votuesit preferojnë Trump, jo Biden në garën hipotetike në 2024/ Sondazhi
HANNAH BLEAU Votuesit favorizojnë ish -Presidentin Donald Trump mbi Presidentin Joe Biden në një ndeshje hipotetike të vitit 2024, u zbulua nga një sondazh i Kolegjit Emerson të publikuar këtë ...
Talebanët refuzojnë propozimin e Joe Biden
Talibanët nuk do të pranojnë zgjatjen e afatit të 31 gushtit për largimin e forcave perëndimore Burimet talebane thanë se grupi nuk është i gatshëm të zgjasë afatin e 31 gushtit për trupat perë...
Blair thyen heshtjen: Vendimi i Biden për tërheqjen nga Afganistani, vendim idiotesk
Pas pamjeve dramatike të shkaktuara nga tërheqja amerikane e trupave ushtarake, ish-kryemeinistri britanik Toni Bler, aleati  më i madh i Shteteve të Bashkuara kur 20 vjet më parë u vendos të ...
Biden duhet të autorizojë ushtrinë për të shpëtuar amerikanët e bllokuar në Afganistan/ Senatori Crenshaw
Presidenti Biden duhet të autorizojë ushtrinë amerikane të zgjerojë perimetrin rreth aeroportit të Kabulit dhe të rimarrë një fushatë ajrore të rëndësishme për të ndihmuar në evakuimin, shkruan re...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »