Etiketa: is_tag

BD MBYLLI SOT FUSHATËN NË SHKODËR. PATOZI: ZGJEDHJET JANË GARË, JO LUFTË! ASNJË PIKË GJAKU APO QIME FLOKU E SHQIPËTARËVE S’DUHET TË SAKRIFIKOHET PËR MANDATE POLITIKE
Bindja Demokratike mbylli sot fushatën për zgjedhjet e 25 prillit në qytetin e Shkodrës me një takim entuziast në Shkodër, ku morën pjesë nje numër i madh i mbështetësve të saj. Takimi u cel ng...
PATOZI: BINDJA DEMOKRATIKE SHPALL PROGRAMIN E SAJ ZGJEDHOR
Qëllimet politike të Bindjes Demokratike shkojnë në dobi të interesit publik, sepse ato u japin zgjidhje problemeve më të mëdha, që ka shkaktuar përqendrimi i pushtetit në një dorë të vetme....
BINDJA DEMOKRATIKE HAP FUSHATËN. NDRYSHIMI NIS NGA SHKODRA
Bindja Demokratike ka zgjedhur Shkodrën për të nisur fushatën elektorale. Në një aktivitet, që u mbajt sot në kryeqendrën e veriut, koordinatori i Bindjes Demokratike, zoti Astrit Patozi dhe koo...
BINDJA DEMOKRATIKE DORËZON NË KUSHTETUESE KËRKESËN PËR RRËZIMIN E KODIT ZGJEDHOR
Bindja Demokratike dorëzoi sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për rrëzimin e nenit 163 të Kodit Zgjedhor, i cili përcakton shpërndarjen e mandateve të Kuvendit të Shqipërisë, duke e konsid...
Ç’PUNË KE TI ME ZGJEDHJET, O JURIST?
Nga: Astrit Patozi Eh mor jurist, sa shpejt që rrjedhin kohërat në këtë vend! Dy muaj më parë i kërkoje llogari KQZ-së se përse na regjistronte ne si parti për të marrë pjesë në zgjedhjet ve...
‘Bindjes Demokratike’ i rrëmbejnë një mandat tjetër në Durrës
Nga: Astrit Patozi/ Sot mësuam se na e paskan rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Megjithëse zgjedhjet kanë 4 javë që kanë përfunduar, "Rilindja" nuk ditka të ndalet. Që do të thotë se ajo vj...
BINDJA DEMOKRATIKE: KONSIDERATAT NEGATIVE TË PRESIDENTIT NA SHTOJNË VOTAT
Nga: Astrit Patozi/ Meqë Presidenti i Republikës i paska lejuar vetes që të harrojë se përfaqëson unitetin e popullit dhe ka shprehur konsiderata negative në adresën tonë, na e ka bërë të detyr...
BINDJA DEMOKRATIKE KËRKON TËRHEQJEN E KANDIDATIT TË PARTISË SOCIALISTE NË SHIJAK
Opinioni publik u njoh dje nëpërmjet publikimeve të gazetës së famshme gjermane “BILD” me prova të reja të korruptimit dhe të manipulimit të proceseve zgjedhore në Shqipëri. Përmes tyre del e fakt...
BINDJA DEMOKRATIKE PËRSHËNDET REKOMANDIMIN E KOMISIONIT EUROPIAN PËR SHQIPËRINË
Nga: Astrit Patozi/ BINDJA DEMOKRATIKE e konsideron si një lajm të mirë për Shqipërinë rekomandimin e sotëm të Komisionit Europian për hapjen e negociatave. Ne e vlerësojmë atë si një stacion të...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat: Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i dominuar nga ...