Etiketa: is_tag

Vala e shtatë e Covid19 është në rënie: Silva Bino
Edhe vala e shtatë e pandemisë së Covid, krijuar për shkak të nënvariantit të Omicron BA5 duket se është në rënie. Nëse në muajin korrik 1 në 2 persona që shkonte për t’u testuar rezultonte p...
Bino: Vaksina anti-COVID s’është e detyrueshme, mos besoni teoritë konspirative me çip
Vaksina anti-COVID nuk do të jetë detyrueshme. Do të jetë vetë qytetari që do e bëjë këtë zgjedhje. Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ...
Në vend bëhen 2-3 mijë testime në ditë: Silva Bino
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga brendësia Laboratorit të Testimeve të Institutit të Shëndetit Publik.  Ndërkohë që Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bin...
COVID-19/ Në 24 orë u shëruan 15, por janë shtuar 19 të infektuar në vend
Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e ...