Etiketa: is_tag

Rama: Jo shfrytëzimit të punonjësve! Paga minimale, 40 mijë lekë nuk ka lidhje me fushatën!’
Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me bizneset, iu përgjigj gjithashtu edhe kritikëve se rritja e pagës minimale bëhet për të fituar zgjedhjet. Siç theksoi kryeministri Edi Rama, tha se paga nuk...
Rama u bën thirrje bizneseve: ‘Të zhvillohen kurse që të ketë burime njerëzore të kualifikuara!’.
Kreu i qeverisë Edi Rama në një takim me bizneset, tha se në vend do të krijohen kushtet në bashkëpunim edhe me bizneset që të ketë më shumë burime njerëzore të kualifikuara në informatike, digjit...
“Shqiptarët janë lodhur nga politika”, Yuri Kim për klimën e biznesit në vend
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ishte e pranishme gjatë prezantimit të indeksit së biznesit për 2019 nga Dhoma amerikane. Në fjalën e saj Yuri Kim  i bëri thirrje politikës shqiptarë të lërë l...
Abuzimet me biznesin, nga shezlongu te hoteli me ‘5 yje’, procedohen penalisht 30 zyrtarë.
Drejtori i Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare, Lutfi Minxhozi ka bërë një pasqyrë të rezultateve të aksionit për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e informalitetit, eva...
Sot në mëngjes, Donald Trump iu dërgon një mesazh amerikanëve se do të “ruajmë vendin tonë”.
(FOTO: Presidenti i zgjedhur, Donals Trump)   “Në ferr” të gjithë ata gënjeshtarë që po përpiqen të thonë se Donald Trump nuk nuk do t’ia dijë për vendin- kështu e nis shkrimin “The Con...