Etiketa: is_tag

Rama nis sot vizitën zyrtare, kryeministri i parë shqiptar në Mbretërinë e Bashkuar.
Kryeministri Edi Rama do të nisë sot një vizitë zyrtare dyditore në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të zhvillojë një sërë takimesh të rëndësishme në kuadër të bashkëpunimit dhe forcimit të marrëdhëni...
Rama në Britaninë e Madhe për disa ditë vizitë, takim me kryeministrin Sunak!
Ermal Qori  Ditën e nesërme kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Britanisë së Madhe. Rama do zhvillojë një vizitë disa ditore, ndërsa do të takohet edhe me homologun britanik Rishi Sunak....
Pas 6 orësh rrugëtim, trupi i mbretëreshës Elizabeth mbërrin në Pallatin Mbretëror në Edinburg
Britania e  Madhe vazhdon të mbajë zi për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II, kur ditën e sotme arkivoli i Mbretëreshës u nis nga Balmoral rreth orës 10:00 dhe ka mbërritur në Edinburg. Më 19 sht...
Pas SHBA, Berisha ‘non grata’ edhe nga Britania e Madhe! Ka lidhje të qartë me krimin e organizuar dhe korrupsionin! Rrezikon sigurinë e Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar
Tashmë është e konfirmuar. Berisha shpallet ‘non grata’ nga Britania e Madhe, vendi i dytë i madh pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e ka konfirmuar vetë Sali Berisha në konferencën për...
Sanksionet britanike – VOA: Politikanë shqiptarë bashkëpunojnë me kriminelët
I dërguari i posaçëm i qeverisë britanike për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach bëri të ditur të enjten se qeveria britanike mori masa kundër disa individëve shqiptarë “me lidhje të publikuara dh...
Priti Patel: ‘Nuk i mbajmë më në burgjet angleze, 23 ‘kriminelë të rrezikshëm’ kthehen në Shqipëri.
23 shtetas shqiptarë të dënuar për krime të ndryshme në Mbretërinë e Bashkuar janë kthyer në Shqipëri. Disa nga të kthyerit përfshijnë: një individ i dënuar me 18 vjet për furnizim me kokainë d...
Britania bën thirrje: ‘Shmangni ‘festat e fundjavës’, jo më shumë se gjashtë persona së bashku..
Publiku nuk duhet ta trajtojë këtë fundjavë si një "festë" përpara se kufizimet e reja të Anglisë për koronavirusin të koduara "Rregulli i Gjashtë" të hyjnë në fuqi të hënën, ka paralajmëruar poli...
Britania e Madhe akuzon dy rusë për tentativë vrasjeje ndaj Skripals, fajëson Moskën
Nga: Michael Holden, Guy Faulconbridge LONDER (Reuters) - Britania akuzoi dy rusë të mërkurën per vrasjen e një ish spiuni rus dhe vajzës së tij, duke i përshkruar të dyshuarit si oficerë ushta...
Më pak se gjysma e të rinjve Britanikë ndjehen Europian pas Brexit
4 nga 5 të rinj britanikë, në moshën mes 18 dhe 30 vjeç, identifikohen si Britanik dhe jo “evropian”. Kjo nënkupton se më pak se gjysma ndjehen europianë. Këtë ka zbuluar një sondazh pas votës Bre...
Brexit: Bllofi i madh midis Londrës dhe BE-së
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe) Nga Philippe Bernard, Cecile Ducourtieux Britanikët dhe përfaqësuesit evropianë janë mbledhur të enjten në Bruksel, tre muaj përpara çe...