Etiketa: is_tag

Sot bëhet një vit nga “Çadra e Lirisë”. A e fituam Lirinë?
  ‘Çadra e lirisë’ qëndroi aty deri sa në 18 maj do të arrihej marrëveshja mes mazhorancës dhe opozitës për kushtet që kjo e fundit kishte vendosur para se në muajin qershor të mbaheshin z...
Mesnatë/ Mbyllet Çadra e Lirisë
Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte në mesnatë Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen pol...
Çadra e Protestës, edhe për disa orë hyn në ditën 90. Do të vazhdojë të jetojë në Bulevard ‘pa limit’.
Mësohet se sonte, edhe rrreth 40 orë para se të mbushen 90 ditë nga ngritja e Çadrës së Protestës, dështuan bisedimet e iniciuara nga diplomacia e shtetit Amerikan, sipas paketës së të dërguarit t...
Në Çadrën e Protestës vjen i dërguari i hungarezit Orban- modeli i Donald Trump në Europë.
(FOTO: Zsolt Nemeth tha sot se 'korrupsioni i ndërkombëtarëve është më e keqja pas komunizmit')/ Sot në Çadrën e Lirisë ka ardhur dhe ka mbajtur një fjalimi dërguari i kryeministrit Hungarez, V...
Qetësia e Çadrës nuk është ajo që duket.
Frrok Çupi/ Qetësia e ‘Çadrës’ është e rremë. Duket se protestuesit e lënë Çadrën me pak njerëz, me disa lojtarë shahu dhe me profil të ulët, pikërisht me qëllim që të ‘mos duken’. Qeveria, sid...
ÇADRA NDAN DY BOTË
  Frrok Çupi/ Gazeta, nga më të famshmet e botës, sidomos për opinione, “The Spectator” ka shkruar sot një shkrim të gjatë mbi Shqipërinë  dhe që në  fillim ndalet në bulevardin ku ngrihet ...
Mos prit 18-ën e tretë, i bën thirrje Berisha Ramës
Me atë që tha sot Sali Berisha, lider i Partisë Demokratike për shume vjet, paralajmëroi qeverinë Rama që të mos presë nga 18-a në 18. 18-a e dytë pas shkurtit kaloi. Ai e porosit që të mos presë ...
Zoti Basha, për herë të parë flet hapur kundër George Soros.
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj letrës së gjashtë senatorëve amerikanë drejtuar sekretarit Amerikan të Shtetit, duke thënë se kryeministri Edi Rama ...
Çadra fiton edhe kur nuk bie shi
Nga Astrit Patozi/ Çfarëdo qe te thotë Saimir Tahiri ne tekstin e dorëheqjes se tij, nuk ka ndonjë vlere për te zbardhur te vërtetën e lëshimit te tij nga Edi Rama. Do te ketë shume hamendje dh...
Qoftet e qeverisë, Internacionalja Komuniste dhe çadra e protestës.
  Frrok Çupi/ Qeveria dhe bashkia e Tiranës, përkatësisht “kapot” e tyre, kanë krijuar një tjetër “teatër” sot lidhur me tentativën ku të gjejnë vrimë nga të dalin prej protestës popullore ...