Etiketa: cameria

Xhaçka përmend Çamërinë/ Dendias: ‘Të mos krijojmë çështje që nuk janë ekzistuese!
Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në një konferencë të përbashkët me homologun grek Dendias, deklaroi se shpreson që Shqipëria dhe Greqia të diskutojnë me një qasje konstruktive jo vetëm çësht...
Idrizi i PDIU: ‘Japim detin, marrim Çamërinë!’
KOMENT/ Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, ka qene ot ne takim me presidnetin e Republikes mbi caktimin e dates se zgjedhjeve te ardhshme, por ka folur per maarrjen e Çamerise nga Greqia. Idrizi t...
Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë, është vrarë/ Dëshmon policia e Holandës
Mediat e Holandës shkruajnë se sot në mëngjes është gjetur i vrarë në Nijmegen shtetasi Festim Lato. Shqiptari kishte borxhe të shumta dhe kjo mendohet se është edhe arsyeja e vrasjes apo vetëvras...
Hollandë/ A e vranë Festim Laton, i ashtuquajturi President i Çamërisë? Çamët hedhin dyshime
Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Ai sapo ka dalë në prag të shtëpisë është qëlluar me armë dhe ka mbetur i vdekur në ...
Historia e Çamërisë përmes letërsisë
Nga Ben Andoni/ Kur vite më parë u botua në Tiranë “Bretkosa” e Mo Yan, shumica besonin se kjo ishte një tepri, thjesht për të prezantuar më shumë një autor nobelist në tregun e vendit. Por, e ...