Etiketa: ceremonia

Gledis Nano e nis detyrën e drejtorit të Policisë së Shtetit me një ceremoni zyrtare dhe betohet.
Mëngjesin e 7 tetorit është mbajtur ceremonia zyrtare e prezantimit të drejtorit të ri të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Në këtë aktivitet, Ardi Veliu, i ka dorëzuar detyrën,...
Donald Trump planifikon ceremoninë e lamtumirës para inaugurimit të Joe Biden
-Sipas raporteve, Presidenti Donald Trump ka në plan të largohet nga Uashingtoni, D.C., pas një ceremonie lamtumire në mëngjes të ditës së ceremonisë së inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe ...
Parada inauguruese e Joe Biden anulohet si ngjarje që duhet ‘ri menduar’.
KYLE OLSON Festa e përurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden do të jetë dukshëm më e vogël pasi organizatorët kanë anuluar paradën që zhvillohet tradicionalisht pas ceremonisë. Në një e...
Lot dhe dhimbje, u jepet lamtumira e fundit dy familjeve në Thumanë
Dy familjet në Thumanë, Cara dhe Cakonji, po përcilllen në banesën e fundit. Ata humbën jetën pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin tonë në orët e para të mëngjesit më 26 nëntor. I p...