Etiketa: is_tag

Origjina, bumi dhe infektimet: Ja “sekretet” e Coronavirusit
Dokumenti iu dërgua OBSH: "Epidemia Covid-19 mund të ketë ndodhur midis gjysmës së dytë të tetorit dhe gjysmës së parë të nëntorit 2019" Nga: Federico Giuliani / Një studim italian i firmosu...
OBSH paralajmëron se koronavirusi mund të jetë “përreth me muaj”.
Pekin (AFP) - Organizata Botërore e Shëndetit paralajmëroi të hënën se koronavirusi i ri mund të jetë përreth me muaj, por tha se masat që Kina zbatoi kanë parandaluar infeksionet e qindra mijëra ...
Në Shqipëri nuk ka koronavirus. 8 rastet e dyshuara dolën negativ/ Ministria e Shëndetësisë
Në komunikimin e përditshëm në Ministrinë e Shëndetësisë, nga përfaqësuesit e Task-Forcës së ngritur nga Ministrja Ogerta Manastirliu, drejtuesja e Shërbimit të Inteligjencës Epidemiologjike, pjes...
Viktima e katërt e koronavirusit në Itali, 165 të prekur
Shënohet viktima e katërt në Itali për koronavirus: ai është një 84 vjeçar i shtruar në spital në Bergamo. Pothuajse në të gjithë Italinë veriore ndalesa për shkollat fillon sot. Duomo dhe Scal...
Laboratori në Kaliforni thotë se zbuloi vaksinën e koronavirusit në 3 orë
Nga: Evie Fordham, Fox News Coronavirus ka goditur sektorët ciklik 'shumë fort': thotë strategjisti Një kompani amerikane bioteknike thotë se ajo krijoi një vaksinë të koronavirusit tre orë ...
Sëmundja e shkaktuar nga coronavirusi emërtohet ‘Covid- 19’
“Covid-19”, ky është emri zyrtar i sëmundjes së shkaktuar nga coronavirusi, një emër ky i bërë me dijeni nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Fjala coronavirus i referohet grupit të viruseve...