Etiketa: is_tag

Kërkohet sot arrestimi, roli i Alqi Bllakos në dosjen e inceneratorit të Fierit!
Emri i Alqi Bllakos, aktualisht deputet në Kuvendin e Shqipërisë, është më i rëndësishmi pas atij të Leftër Kokës në dosjen e madhe të SPAK për abuzimet me inceneratorët në Elbasan dhe në Fier. Në...
Rëndohet gjendja e deputetit aLIMADHI me Covid-19, dërgohet me urgjencë në Infektiv
Deputeti Adriatik Alimadhi është dërguar me ambulancë në spitalin Infektiv. Ai njoftoi vetë këtë të premte se kishte 3 ditë që kishte dal pozitiv në testin ndaj COVID-19 dhe gjendej në shtëpi m...
Deputeti Alimadhi është i infektuar me COVID-19, pak ditë më parë u kap rrugëve nga policia.
Deputeti Adriatik Alimadhi është konfirmuar pozitiv me koronavirus. Lajmi është konfirmuar nga vetë deputeti. E infektuar gjithashtu është edhe bashkwshortja e deputetit Alimadhi. Ai e ka...
Pse ky deputet, ish doganier, na shfaqet ‘llafoman’ nëpër të gjitha ekranet? Se paska vjedhur pronën e tjetrit
Nuk ka kanal televiziv ku nuk shfaqet me agresivitet; i pispillosur, i paditur, por shumë agresiv... Kurrë s’e kuptuam pse ky... Ja ku jemi. Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni është aku...
Deputeti i PDIU, Bujar Muça, dorëzon mandatin
Deputeti i PDIU, i zgjedhur në Elbasan ka vendosur të largohet nga Kuvendi i Shqipërisë. Ai është drejtuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) ku ka kërkuar të dorëzojë mandatin. Por KQZ ...
Shiko çfarë të bën një deputet që vjen nga zero!
Nga: L. Skiro/ Anëtarë të grupit parlamentar të PD u shtangën teksa pritej të fillonte mbledhja sot. Deputetët e kësaj partie janë ca të vjetër e ca të rinj, por të rinjtë janë të përzgjedhur j...
Isuf Çelaj/ Nga internimi deri te salla e Kuvendit: ‘Fitorja nuk blihet’.
Isuf Çelaj ka lindur në kampin e internimit në Çermë të Lushnjës. Origjina e tij vjen nga trojet shqiptare matanë kufirit, në Vuthaj, të krahinës së Plavës dhe Gucisë, zonë kjo e njohur për patrioti...
I tha “plehrë” dhe e goditi 10 minuta para mbledhjes së PD. “Basha nuk më ka telefonuar, vetëm Selami”.
Deputeti i PD, Bedri Hoxha, ka folur lidhur me incidentin e sotëm, kur ai u godit me grusht nga një person. “Ngjarja ndodhi 10 minuta para se të fillonte takimi, teksa po qëndroja një person er...
Nardh Ndoka në krah të Lulzim Bashës pas humbjes
Nga: Nard Ndoka/ Falënderoj nga zemra të gjithë ata votues që besuan 'Opozitën e Bashkuar', Partinë Demokratike! Mirënjohje për të gjithë qytetarët e Qarkut Shkodër, që edhe kësaj radhe dolën f...
“Air India” padit një deputet sepse rrahu një stjuard gjatë fluturimit.
Një anëtar i Parlamentit Indian ka rrahur me shpulla një stjuard pasi ky nuk mundi t’i sigurojë një vend në “business class” në avionin e shoqërisë  Air India. Ravindra Gaikwad iu tha reporterë...