Etiketa: is_tag

Fluturoi me makinën te liqeni, Nina: ‘Kisha pirë tullumbace me azot’.
Pas thuajse dy muajsh, policia arrestoi Emiljano Ninën, shoferin e automjetit “BMVV X6”, që u përplas te Diga e Liqenit. Kushëriri i të shumëkërkuarit të zhdukur Ervis Martinaj, u arrestua në bane...
Rusia hedh në erë digën në rajonin Kherson
Forcat ruse kanë në erë një digë të madhe në Ukrainën jugore në qytetin Nova Kakhovka në pjesën e kontrolluar nga Rusia të rajonit Kherson. Imazhet që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë një...
Diga në Kherson hidhet në erë, alarmi për rrezik përmbytje, akuza të ndërsjelltë Rusi- Ukrainë
Një nga digat më të mëdha, hidroelektrike Kakhovka është hedhur në erë në Kherson dhe është parlamëruar për përmbytje të mëdha. Palët, Ukraina dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetërn pë hedhjen në erë...