Etiketa: is_tag

Tiranë, Arrestohen 20 persona anëtarë të grupit që shpërndante drogë në shkolla.
Një operacion anti-drogë po zhvillohet mëngjesin e ditës së sotme në Tiranë ku bëhet me dije se 20 persona janë arrestuar si pjesë e një grupi kriminal që shpërndante kanabis dhe kokainë në afërsi...
Shoferja që drejtonte makinën me 40 kilogram drogë në Qafë-Thanë, punonte në AKSH
Erisa Fero është arrestuar nga policia kriminale e Korçës si pjesë e një grupi që kryente tregtinë e drogës. Gazetari Elton Qyno raporton se Erisa Fero është shefe kompjuterike në Agjencinë Kom...
Operacioni antidrogë, SPAK: U sekuestruan 430 kg kokainë me vlerë 40 milionë euro.
Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin antidrogë ku u zbulua laboratori i kokainës në Fier. Në një  deklaratë për mediat, SPAK bën të dit...
Laborator drogë në Bërdicë të Shkodrës, 8 të arrestuar, mes tyre 5 punonjës të OSHEE
Policia e Shkodrës ka zbuluar një banesë që ishte përshtatur për kultivim të kanabisit, me anë të ngrohje me llamba, dhe në kuadër të këtij operacioni ka vënë në pranga 8 persona, pesë prej të...
Delta Force dhe Guardia di Finanza, betejë në detin e Vlorës për kapjen e gomones me drogë.
Një operacion i gjere ne ndjekje te nje gomoneje, ka nidur qe nga mengjesi në Vlorë. Delta Force bashkë me forcat e Guardia di Finanza janë në ndjekje të një gomone me dy persona. Raportohet se...
Një francez dënohet me vdekje për kontrabandë droge në Indonezi.
Një burrë francez është dënuar me vdekje për trafikim droge përmes një vendimi shokues të gjykatës pasi prokurorët kishin kërkuar një dënim prej 20 vjet burgim. Félix Dorfin, 35 vjeç, është dën...
Operacioni “Vjosa” dhe kapja e gjysmë ton kanabis. Trafikantët braktisën mjetin.
Një gomone me 500 kg kanabis u bllokua sot në Vlorë, sipas deklaratës së Policisë.  Nga Policia shtohet gjithashtu se është sekuestruar 1 mjet lundrues, 2 automjete, një sasi lënde narkotike e dys...
“Ujku i Detit” është nga Patosi
Met Kanani, i cilësuar nga Turqia si ‘Eskobari shqiptar’, i arrestuar të martën pas 6 muajsh hetime, “është një ndër eksponentët e trafikut të drogës më të fuqishëm të jugut, me origjinë nga Patos...
Në Turqi kapet ‘Eskobari shqiptar’ i Dytë, si të thuash në range ‘Sulltan Mehmeti i Tretë’. FOTO
Duket sikur këta trafikantët kanë ndërtuar piramidat e tyre familjare dhe mafioze. Pas ‘Eskobarit’ të Parë, tani kapet ‘Eskobari i dytë’. Mund të kapen të tjerë dhe të gjithë do të kenë një numër ...
Peshkatarët ‘e zhdukur’ në Vlorë, viktima të trafikut të drogës. Nuk ka hetime; dyshime mbi Policinë. VIDEO
Gjatë dy viteve të fundit, 13 persona janë zhdukur në qytetin e Vlorës, një pjesë e të cilëve dyshohen se janë mbytur në det në përpjekje për të trafikuar lëndë narkotike drejt Italisë- rrethana p...