Etiketa: is_tag

President i Parlamentit italian 10 ditë si turist i thjeshtë në Shqipëri
Personi që shihni në këmbë në portin e Durrësit, afër një autoveture të vogël, në pritje  për t’u nisur për në Bari me tragetin “Adria”, është Roberto Fico, president i Parlamentit italian, posti ...
‘Delta’ i përhapur thuajse në gjithë vendin/ Albana Fico: 21 mostrat e dërguara në Gjermani dolën pozitive!
Në mbledhjen e sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Fico tha se në 21 mostrat e dërguara për verifikim në laboratorët gjermanë, rezultuan se ishin positive më variantin e ri “Delta” të COvid-1...
COVID19/ 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç.
Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. Ajo tha se 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç duke bërë a...
lbana Fico: Deklaratat e Bashës marrëzi, përçmojnë punën e mjekëve. Larg duart nga sakrifica e mjekëve!
Drejtoresha e Intitutit të Shëndetit Publik Albana Fico, i ka konsideruar akuzat e fundit të kreut demokrat Lulzim Basha si marrëzi dhe në dëm të punës të bluzave të bardha. “Te qenit mjek ësht...
Mallkimi i zonjës Dalina Fico, ish grua e kryeministrit: ‘Ju zentë grykën buka e këtij vendi….’.
Dalina Fico është një intelektuale e njohur, shefe për shumë vite në punët e Fondacionit Soros si këtu edhe në Maqedoni, ish grua e Edi Ramës. Ajo flet hapur dhe nuk ia përton gjithkujt që prek...
Kryeministri i Sllovakisë, Fico, jep dorëheqjen
Kryeministri sllovak Robert Fico paraqiti dje dorëheqjen, të kërkuar me ngulm nga opozita pas vrasjes në shkurt të gazetarit Jan Kuciak i cili po hetonte çeshtje korrupsioni. "Sot, i paraqita d...
Soros kërkonte destabilitet në Maqedoni, dërgoi Delina Fico-n për të financuar OJQ-të/ Sipas BoldNews
(FOTO: Soros dhe Fico)/ Nga Mirka Velinovska/ Maqedoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë tërhequr nga zgjidhja e krizës politike në Maqedoni. Kështu thotë gazetarja e njohur maqedo...