Etiketa: is_tag

Avioni me emrin e Gjergj Fishtës i shtohet flotës shqiptare të fluturimeve.
Avioni që mban emrin e klerikut, filozofit dhe shkrimtarit të njohur shqiptar “Gjergj Fishta”, është ulur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur kryeminis...
Shtëpia e diktatorit Hoxha ‘sa një kala’, shtëpia e Gjergj Fishtës e harruar
(FOTO: Shtëpia e Gjergj Fishtes, e harruar në Zadrimë)/ Shtëpia e lindjes së diktatorit komunist Enver Hoxha ndodhet në qytetin e Gjirokastrës dhe është restauruar e mirëmbajtur vazhdimisht, pa...