Etiketa: is_tag

“Edhe prindërit e mi u larguan nga lufta në Kosovë”, thotë Dua Lipa dhe bën thirrje për armëpushim në Gaza.
Dua Lipa është një nga yjet më të çmuar të muzikës 'pop' në botë. Ylli botëror tha se pavarësisht se është më lehtë të jesh larg politikës, ajo ndihet e detyruar të flasë për luftën Izrael-Hama...
Izraeli merr përgjegjësinë për sulmin në spitalin e Gazës: ‘Ambulanca po përdorej nga Hamasi’
  Ushtria izraelite tha se autokolonat me ambulanca që sulmoi jashtë spitalit Al Shifa në Gaza, po përdoreshin nga Hamasi. Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (ID...
Mbi 5 mijë viktima në 13 ditë luftë, Izraeli vazhdon të gjejë kufoma, Gaza rrënohet dita-ditës
Dy javë nga sulmi i Hamas në Izrael, ende gjenden trupa të pajetë në zonat e banuara pranë Rripit të Gazës. Ushtria izraelite deklaron se brenda pak ditësh do të hyjë në Gaza dhe se ka nisur ev...
Luftimet Hamas-Izrael, mbi 4 mijë të vrarë; qëllohet me predhë selia e OKB-së në Liban
Rreth 1 milionë banorë janë zhvendosur nga Gaza, sipas Agjencisë së Kombeve të Bashkuara, që nga nisja e konfliktit mes Izraelit dhe Hamasit. Shifrat po marrim përmasat e një lufte të vërtetë, ...
1500 terroristë palestinezë gjenden të vdekur në kufirin e Gazës: Media.
Trupat e rreth 1550 terroristëve palestinezëve janë gjetur pranë kufirit të Gazës, në territorin izraelit. Kjo është bërë e ditur nga “Jerusalem Post”, në llogarinë e tij në X. Numri i të vdekurve...
Çifti izraelit fsheh binjakët 10-muajsh para se të vriteshin nga sulmi i Hamasit
Një çift i ri izraelit që u vra nga terroristët e Hamasit në shtëpinë e tyre në Izrael arritën të shpëtonin nga i njëjti fat tragjik foshnjat e tyre binjake 10 muajshe duke i fshehur. Itay dhe ...
Izraeli rimerr kontrollin e të gjitha komuniteteve përreth Gazës
Ushtria e Izraelit ka bërë të ditur të hënën se ka marrë kontrollin e të gjithë komuniteteve rreth Gazës. Sipas asaj që bëri të ditur zëdhënësi i IDF-së, Admirali Daniel Hagari, p...
Sulmi në Gaza/ Hamasi merr përgjegjësinë: ‘Kjo është luftë kundër pushtuesve!’
Zëdhënësi i Hamasit, Khaled Qadomi, tha se operacioni ushtarak i grupit është në përgjigje të të gjitha mizorive me të cilat janë përballur palestinezët gjatë dekadave, raporton Al Jazeera. “Ne...
Izraeli vë në lëvizje ushtrinë: Ja planet kundër Gazës
Lorenzo Vita Lufta midis Izraelit dhe Gazës vazhdon në mënyrë të pashmangshme. Hedhjet e raketave nga Rripi vazhduan gjatë gjithë natës (më shumë se 1300 sipas vlerësimeve nga forcat e armatosu...
UPDATED/ Të paktën 52 të vdekur dhe 2400 të plagosur në Gaza; dhuna para përurimit të ambasadës së SHBA në Jerusalem.
UPDATED: Të paktën 52 palestinezë janë vrarë dhe 2,400 janë plagosur gjatë përplasjes në kufirin e Gaza, thonë zyrtarët palestinez.  Lajmi i orës 12: 51: Të paktën 28 palestinezë në Gaza ...