Etiketa: is_tag

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Fredi Belerit
Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e bërë nga Fredi Beleri për të pezulluar vendimin e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë, e cila e dënoi atë me 2 vite burg. Beleri kërkoi që ekzekutimi i...
Jo ekstradim për Dritan Goxhajn!/ Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Prokurorisë së Tiranës
Gjykata e Lartë ka rrezuar kërkesën e Prokurorisë së Tiranës për ekstradimin e Dritan Goxhajt. Pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Përgjithshëm që rrëzoi kërkesën për ekstradim të Goxchajt, prok...
“Metamorfoza”, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin, lihet në burg biznesmeni Pëllumb Gjoka
Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e biznesmenit Pëllumb Gjoka për revokim të masës së sigurisë. Vendimi u mor nga trupa e gjykimit e përbërë nga Ilir Panda, Albana Boksi dhe Medi Bici, ku Gjo...
CEZ-DIA, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Ismailajt, lë në fuqi vendimin e Apelit të Tiranës
Gjykata e Lartë ka rrëzuar këtë të premte (31 maj) rekursin e paraqitur nga ish-administratori i kompanisë DIA, Kastriot Ismailaj në lidhje me vendimin e datës 8 maj 2018 të Apelit të Tiranës. ...
Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Malltezit, dhëndri i Berishës mbetet në arrest shtëpie.
Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e Jamarbër Malltezit për masën e sigurisë arrest në shtëpi, vendosur nga gjyqtarja e Apelit të Posaçëm Iliriana Olldashi më 21 nëntor të vitit 2023. Malltezi...
Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e dhëndrit të Berishës. 25 pasuritë e Malltezëve, nën sekuestro
Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit. Trupa gjykuese e përbëre nga Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sander Simoni nuk kanë pranuar rekursin e dhëndrit...
“21 Janari”, gjyqtari ngre tonet ndaj prokurorit të SPAK-ut: Keni kryer hetim edhe për zinxhirin drejtues të shtetit?
Kërkesa e familjarëve të Aleks Nikës, që dosja e “21 Janarit” të hetohet nga Prokuroria e Posaçme (SPAK), është shoqëruar me debate me tone të larta në Gjykatën e Lartë, ku dhe po shqyrtohet kjo k...
Malltezi mbetet në arrest shtëpie/ Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e SPAK
  Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e SPAK e cila kërkonte kthimin në burg të dhëndrit të ish kryeministrit Berisha, Jamarbër Malltezi. SPAK bëri rekurs ndaj vendimit të Gjykatës, e cila vendosi...
SPAK kërkon kthimin e Luan Malltezit në qeli, Gjykata e Lartë vendos sot.
Prokuroria e Posaçme kërkon kthimin në qeli të Jamarbër Malltezit, në hetim për aferën ‘Partizani’. Në Gjykatën e Lartë shqyrtohet sot kërkesa e SPAK që kundërshton masën arrest në shtëpi për Mall...
Gjykata e Lartë bën bilancin e 2023: Numri i çështjeve të prapambetura ka rënë ndjeshmëm.
Kryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi, në një konferencë për mediat, ka bërë përmbledhjen e arritjeve për  viti 2023, ndërsa theksoi se numri i çështjeve të prapambetura ka ardhur gjithnjë n...